گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۱ - ۰۰:۵۰


  تصادف زنجیره ایی در آزادراه قزوین_تهران

  نگاه آبیک: برخورد زنجیره ای ۶ دستگاه خودرو سواری و کامیون  در اتوبان کرج-قزوین قسمت جنوبی محدوده دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی ۳ مصدوم برجای گذاشت. علی جباری، مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبیک، در صحنه حادثه به خبرنگار نگاه آبیک، گفت: ساعت دوازده و سی دقیقه نیمه شب این تصادف به وقوع پیوست و در این تصادف ۶ خودرو […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: برخورد زنجیره ای ۶ دستگاه خودرو سواری و کامیون  در اتوبان کرج-قزوین قسمت جنوبی محدوده دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی ۳ مصدوم برجای گذاشت.

  تصادف

  علی جباری، مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبیک، در صحنه حادثه به خبرنگار نگاه آبیک، گفت: ساعت دوازده و سی دقیقه نیمه شب این تصادف به وقوع پیوست و در این تصادف ۶ خودرو به صورت زنجیره ایی با هم برخورد کردند.

  مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبیک،  علت تصادف را لغزندگی جاده دانست و گفت: در زمان هایی بازندگی جاده بسیار لغزنده است و رانندگان باید سرعت مطمئنه را رعایت کنند و نباید با سرعت زیاد حرکت  کنند و همچنین فاصله قانونی را رعایت کنند و از بروز چنین حوادثی جلوگیری کنند.

  جباری ادامه داد: در این حادثه که ۲ کامیون، ۲ خودروی پراید، ۱ نیسان و یک پیکان وانت با هم برخورده کرده اند، خودروی کامیون به علت سرعت بالا و لغزندگی جاده نتوانسته خودرو را کنترل کند و به گاردریل برخورد و در جاده می ماند و این امر و همچنین سرعت بالا و عدم رعایت فاصله قانونی باعث می شود خودروهای بعدی به آن برخورد کنند.

  وی گفت این حادثه که در لاین جنوبی، در نزدیکی ورودی آبیک اتفاق افتاد، خوشبختانه، تنها ۳ زخمی به جای گذاشت که سریعا توسط نیروهای امداد به بیمارستان منتقل شدند که حال یکی از آن ها وخیم بوده است.

  مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبیک، در پایان در توصیه ایی به مردم فهیم آبیک و سایر رانندگان گفت:  عده ای از هموطنان که به صحنه های تصادف و واژگونی می رسند با توجه به خوی همیاری که در ما ایرانیان موج می زند با پارک وسیله نقلیه خود خود را به محل حادثه رسانده و به هر طریق ممکن سعی در یاری کردن دارند . به عرض این دسته از عزیزان باید رسانده شود مواقعی که پلیس و نیروهای امدادی را در صحنه مشاهده نمودید یقین بدانید که ایشان با تمام سعی و تلاش خود مشغول یاری رساندن به نیازمندان بوده و حضور گرم شما در اکثر مواقع نمی تواند هیچ ثمر و بهرهای داشته باشد الا خدای نکرده حادثه دیگری که ممکن است در همان شلوغی برای شما و دیگران ایجاد گردد .

  وی ادامه داد:  مامورین پلیس راه و اورژانس و سایر نیروهای امدادی که در محل حادثه مشغول فعالیت هستند صرفآ جهت همچین مواقع آموزش دیده و در کارشان خبره و استادند و تبحر لازم را دارا می باشند  پس با دستور دادن ها و اظهار نظر کردن های بی ربط و بی موقع  جز اینکه در کار ایشان خللی ایجاد می نمایید سبب بی نظمی و سردرگمی این افراد نیز می گردید. پس از شما خواهش دارم در این گونه موارد در صحنه تصادف پارک نکنید و باعث ایجاد ترافیک های سنگین نگردید.

  جباری در پایان تأکید کرد:  با همه این احوال اگر باز بقولی وجدانتان اجازه نمی دهد که بی تفاوت از کنار موضوع عبور کرده و خودتان را نمی توانید به بی خیالی بزنید ! لااقل نکات فوق العاده مهم و اساسی را رعایت نموده تا مشکلی دیگر به آن اضافه نکنید . مانند اینکه با لباس مشکی و تیره ناگهان وسط اتوبان ظاهر نشوید یا اینکه کودکان و اطفال را به یک نفر بزرگتر سپرده تا از خودرو  پیاده نشوند و یا این که خودرو خود را دور از محل حادثه و در جای امن و قابل اطمینان پارک نمایید  و از این دست احتیاط ها که لازمه یک راننده خبره و با سابقه  و قانونمند می باشد .

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  نُه − 6 =