گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۲:۱۷


  در جلسه شورای اداری آبیک مطرح شد؛
  پیگیری طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولین”در مجلس/انتصاب مدیران بومی در اولویت باشد نماینده مردم قزوین،البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی بر بکارگیری نیروهای جوان و باانگیزه بومی در استان تاکید کرد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین البرز و آبیک ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان آبیک که در سالن اجتماعات فرمانداری آبیک برگزار شد، با انتقاد از انتصابات مدیران غیر بومی در سطح استان و شهرستان ها اظهار کرد : متاسفانه امروز برخی توجیه های غیر واقعی از جمله اینکه مدیران مد نظر درسطح استان وجود ندارند را شاهد هستیم که این مسئله ناراحت کننده است.

  وی افزود : بسیاری از نیروهای متخصص کاردان استان در سطح وزارتخانه و کلان کشوری دارای مسئولیت هستند.

  زرآبادی تاکید کرد : درتمامی انتصابات باید مدیران و نیروهای بومی استان مدنظر و از اولویت برخوردار باشند تا شاهد رشد و توسعه استان باشیم.

  نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار امسال عنوان کرد:برای تحقق شعار سال علاوه بر فرهنگ سازی، باید با تولید کالاهای با کیفیت و قابل رقابت با کالاهای خارجی به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال کمک شود.

  وی افزود یکی از ابعاد مهم شعار امسال در کنار جمایت از کالای ایرانی توجه به نیروی انسانی است و به همین لحاظ غفلت از ظرفیت جوانان و زنان در رشد و شکوفایی این استان به هیچ عنوان مورد پذیرش نخواهد بود.

  این مسئول یادآور شد:استان قزوین از نیروهای جوان و توانمند شایسته ای برخوردار است که باید از ظرفیت این جوانان در تمامی رده‌های استان بهره مند شد.

  داوود محمدی دیگرنماینده مردم قزوین، البرز و آبیک هم در مجلس شورای اسلامی در این جلسه ابراز کرد:، اشتغال  اساس تحقق سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور است و کسب رتبه نخست اقتصادی منطقه با توجه به سند چشم انداز سال ۱۴۰۴ محقق نخواهد شد مگر اینکه عقب ماندگی خود را در حوزه اشتغال و کسب و کار با یک حرکت جهادی جبران کنیم.

  وی اعلام کرد :  امسال برای تحقق شعار سال، ۱۶۰ میلیارد ریال برای مشوق های صادراتی، ۱۰۰هزار میلیارد ریال برای اشتغال روستایی و مهاجرت معکوس روستاییان، ۷۳۰ هزار میلیارد ریال برای طرح های تولیدی اشتغالزایی و ۹۱۰ هزار میلیارد ریال نیز برای از بین بردن فقر مطلق، به ویژه بازنشستگان و افراد تحت حمایت بهزیستی و نهادهای حمایتی در نظر گرفته شده است.

  نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در راستای بهبود فضای کسب و کار هم هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان مشوق مالیاتی در زمینه صادرات پیش بینی شده است.

  وی عنوان کرد : با توجه به پیشرفت کشور در علوم ماهواره ای، دانش هسته ای و پدافند غیرعامل متاسفانه در بخش اقتصاد، اشتغال و محیط کسب و کار با موفقیت روبه رونبودیم و اقتصاد کشور در سال ۲۰۱۶و در بین ۲۵ کشور منطقه از جایگاه ۱۶ به جایگاه ۱۸ تنزل یافته است.

  محمدی با اشاره به انتقال آب سد طالقان به استان قزوین تصریح کرد: به دلیل فرونشست خاک و کاهش کیفیت آب طی چند سال اخیر و نیز آبرسانی به ۱۰۲ روستا، با اقدامات و تلاش نمایندگان استان در چند سال گذشته موفق به تخصیص ۶۰ میلیون متر مکعب آب از سد طالقان برای آبرسانی به ۱۴ شهر و ۱۹۴روستای استان با هفت هزار میلیارد ریال اعتبار شدیم.

  رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به الزام مدیران به ارائه لیست دارایی های خود خاطرنشان کرد: مجلس در سال جدید این قانون را با حساسیت ویژه دنبال می کند.

  حسینی سرپرست فرمانداری آبیک نیز از تحقق ۱۱۴ درصدی اشتغال این شهرستان خبر داد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  دو + 9 =