گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۷/۰۱/۶ - ۰۹:۰۳


  رئیس دامپزشکی آبیک خبرداد:
  تشدید نظارت بهداشتی بر کشتارگاه طیور شهرستان آبیک رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک گفت: در راستای پیشگیری از شیوع انواع بیماریهای عفونی طیور بازدید و بازرسی از کشتارگاه طیور این شهرستان به صورت منظم  هرشب در حال انجام است.

  مرتضی یعقوبی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: در راستای پیشگیری از شیوع انواع بیماریهای عفونی طیور همچون آنفلوآنزا و حساسیت بسیار بالای کشتارگاه‌ها در چرخه انتقال این بیماریها و همچنین در راستای اجرای هر چه بهتر دستورالعمل‎های بهداشتی و نظارتی سازمان دامپزشکی کشور، بازدید و بازرسی از کشتارگاه طیور این شهرستان به صورت منظم  هرشب در حال انجام است.

  وی افزود: با توجه به مسئولیت خطیر و حاکمیتی نظارت بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی، بازرسی‌های منظم از فعالیت کشتارگاه و ناظران مستقر در کشتارگاه طیور به منظور اطمینان از اجرای تمامی ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی توسط کارکنان و مدیریت کشتارگاه‌ها انجام می‌شود.

  رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک تصریح کرد: با توجه به فعالیت شبانه کشتارگاه های طیور، نظارت در ساعات نیمه شب انجام می شود و کلیه فعالیت های مرتبط با کشتارگاه ها از جمله فعالیت خودروهای حمل مرغ زنده، فعالیت خط کشتار طیور، فعالیت تاسیسات جانبی از جمله تولید پودر گوشت و آلایش و سایر فعالیت های مرتبط مورد بررسی و نظارت بهداشتی – فنی قرار می گیرد.

  یعقوبی در پایان از عموم مردم خواست : از خرید مرغ فله و گوشت قرمز فاقد مهر و لیبل بهداشتی دامپزشکی خودداری نمایند و در صورت مشاهده تخلف مراتب را با سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ و یا شماره تلفن ۴ رقمی ۱۵۱۲ اطلاع رسانی نمایند .

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 6 = هشت