گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ - ۰۹:۰۳


  رئیس دامپزشکی آبیک:
    متصدیان رستوران‌ها و شهروندان از خرید مرغ و آلایش فله‌ای خودداری کنند رئیس دامپزشکی شهرستان آبیک گفت: متصدیان رستوران‌ها و شهروندان برای حفظ سلامتی خود و خانواده و پیشگیری از خرید مرغ های فله ای و بسته بندیهای فاقد برچسب معتبر دامپزشکی خوداری کنند.

  رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک بیان کرد : مرغ بدون بسته‌بندی همچنین از طریق هوا، دود، ذرات معلق و غیره به راحتی در معرض آسیب قرار می‌گیرد.

  یعقوبی تاکید کرد: توصیه اکید می‌شود شهروندان برای حفظ سلامتی خود و خانواده و پیشگیری از بیماری‌های قابل انتقال و مسمومیت‌ها از خرید مرغ‌های فله‌ای و بسته‌بندی‌های فاقد برچسب معتبر دامپزشکی خودداری کرده و برای تهیه گوشت مرغ و آلایش بسته‌بندی شده به مراکز معتبر در سطح شهر مراجعه کنند.

  وی عنوان کرد: در مرغ بسته‌بندی شده تمام مشخصات محصول، تاریخ تولید و انقضا، محل کشتار و غیره روی آن ‏درج می‌شود که توسط بازرسان بهداشتی و خریداران قابل توجه و پیگیری است.

  این مسیول همچنین در خصوص تهیه گوشت مرغ بسته‌بندی شده، اضافه کرد: قطعه‌بندی و بسته‌بندی غیرمجاز گوشت مرغ یک تخلف بهداشتی بوده از این رو شهروندان باید به هنگام تهیه گوشت مرغ بسته‌بندی شده به موارد بهداشتی شامل کد بهداشتی دامپزشکی، پروانه بهداشتی، محل کشتار و تاریخ کشتار مرغ و کد رهگیری محصول توجه داشته باشند.

  رئیس دامپزشکی شهرستان آبیک در پایان با بیان اینکه در این شهرستان بیش از ۲۰۰ واحد تولید، توزیع و عرضه مواد خام دامی فعال است، خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن گویای ۱۵۱۲ و یا ارسال پیامک به سامانه ۵۰۰۰۱۵۱۲ این اداره را در ارتقا سطح بهداشت جامعه یاری کنند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 × = بیست