گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۰:۱۰


  رئیس اداره دامپزشکی آبیک خبرداد
  سم‌پاشی رایگان علیه انگل‌های دامی توسط دامپزشکی آبیک رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک گفت: این اداره همانند سال‌های گذشته با توان مضاعف برنامه‌های رایگان سم‌پاشی بدن دام و جایگاه دام برای مبارزه با بیماری‌های انگلی داخلی و خارجی و توزیع رایگان سم را در برنامه کاری خود دارد.

  مرتضی یعقوبی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک  در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: عملیات سم‌پاشی در نواحی روستایی یکی از وظایف دامپزشکی است که در اداره دامپزشکی شهرستان آبیک همانند سال‌های گذشته با توان مضاعف برنامه‌های رایگان سم‌پاشی بدن دام و جایگاه دام برای مبارزه با بیماری‌های انگلی داخلی و خارجی و توزیع رایگان سم را در برنامه کاری خود دارد.

  وی ادامه داد: انگل‌ها موجب انتقال بیماری‌های دامی و مشترک بین انسان و دام همچون تب خونریزی‌دهنده کریمه – کنگو، تب سه روزه، لمپی‌اسکین، تیلریوز،  بابزیوز و آناپلاسموز می‌شود.

  رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک هدف از توزیع سموم و سم‌پاشی جایگاه دام در روستاها را ارتقای سطح بهداشتی جمعیت دام شهرستان، مبارزه با بیماری‌های انگلی و از بین بردن کنه‌ها که حلقه‌های واسط بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است، عنوان کرد.

  یعقوبی با اشاره به فرارسیدن فصل بهار خاطرنشان کرد: در این فصل به دلیل رطوبت بالا، زمان مناسبی برای تکثیر و تزاید این حشرات است، بنابراین باید مبارزه با آن‌ها در اولویت کار دامداران باشد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 − سه =