گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۱:۲۳


  مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین:
  پرونده چهارشنبه سوری در آبیک با مصدومیت ۴ نفر بسته شد مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: تا ساعت هشت صبح روز 23 اسفند 1396 تعداد 117 مصدوم، نتیجه آتش بازی در این آیین در استان قزوین بود.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، آیین کهن آتش بازی ایرانیان در آخرین شب چهارشنبه سال یا همان «چهارشنبه سوری»، سال هاست با وجود هشدارها و آگاهی دادن های مداوم کارشناسان سازمان های مرتبط(سلامت، ایمنی و انتظامی) به خاطر استفاده از مواد محترقه و انفجاری، به جای بوته خار، به«چهارشنبه سوزی» تبدیل شده است و آسیب های جدّی را به مردم و جامعه وارد می کند.

  محمد حسن ارداقیان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: تا ساعت هشت صبح روز ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ تعداد ۱۱۷ مصدوم، نتیجه آتش بازی در این آیین در استان قزوین بود.

  وی با بیان ۱۰۷ تن توسط ترقه و یک تن توسط نارنجک، مصدوم شدند، بیان کرد:  ۹ تن هم توسط سایر وسایل آسیب دیدند.

  آسیب به ۲۰ فرد زیر ۱۰ سال

  وی با بیان اینکه ۹۳ تن از مصدومان، مرد و ۲۴ تن، زن بودند؛ اظهار کرد: از نظر سنی نیز، گروه های سنی ۱۰ تا ۱۹ و بالای ۳۰ سال، هر کدام با ۳۲ مصدوم در صدر هستند. سخنگوی حوزه سلامت استان قزوین اذعان کرد که ۲۰ تن، زیر ۱۰ سال و ۳۱ تن هم بین ۲۰ تا ۳۰ سال بودند.

  این مقام مسؤول با گفتن اینکه ۶۲ تن از ناحیه دست آسیب دیدند و ۲۲ تن هم از ناحیه چشم، صدمه دیدند؛ گفت: تعداد ۹ تن از ناحیه صورت دچار سانحه شدند و ۲۴ تن از سایر بخش های بدن آسیب دیدند.

  شهرستان آوج، مصدوم نداشت

  مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در تشریح پراکندگی جغرافیایی مصدومان در سطح استان قزوین، بیان کرد: خوشبختانه شهرستان آوج، هیچ مصدومی نداشت.

  به گفته ارداقیان، شهرستان های قزوین با ۸۶ مصدوم، تاکستان با ۱۶ مصدوم، البرز با هشت مصدوم، آبیک با چهار مصدوم و بویین زهرا با سه مصدوم، آخرین شب چهارشنبه سال ۹۶ را سپری کردند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  پنج − 1 =