گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۳:۲۴


   سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی آبیک:
  توسعه کتابخانه‌ها در شهر و روستا اولویت مهم فرهنگی است/ ضرورت احداث کتابخانه در روستای قشلاق و زیاران سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک گفت: در روستای زیاران و قشلاق شهرستان آبیک با توجه به جمعیت زیاد این دو روستا نیازمند احداث کتابخانه‌ در این مناطق هستیم.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، محمد حسین انصاری سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک ظهر امروز(سه‌شنبه) در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک در سالن جلسات فرمانداری آبیک اظهار کرد: متاسفانه سرانه مطالعه در کشور پایین است.

  وی افزود: میانگین سرانه مطالعه در کشور ۱۲ الی ۱۵ دقیقه در روز برآورد شده است که نسبت به سرانه جهانی بسیار پایین است.
  سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک بیان کرد: خوشبختانه آمار اعضای کتابخانه‌های عمومی شهر، تعداد کتب تزریق شده به کتابخانه‌ها و آمار کتاب‌های امانت داده شده به اعضا در کتابخانه‌ها نسبت به سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

  انصاری با بیان اینکه اعضا کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک نسبت به سال گذشته ۸۵۰ نفر افزایش یافته است، عنوان کرد: در سال جاری ۶ هزار جلد کتاب کودک و کمک درسی به کتابخانه‌ها تزریق شده است.

  وی بیان کرد: در سال جاری در کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک ماهانه به صورت میانگین ۶۵۰۰ جلد کتاب به صورت امانت به اعضا داده شده است.

  این مسئول با بیان اینکه فضای کتابخانه‌ها در شهرستان آبیک نسبت به دیگر شهرستان های استان پایین است، تصریح کرد: در روستای زیاران و قشلاق شهرستان آبیک با توجه به جمعیت زیاد این دو روستا نیازمند احداث کتابخانه‌ در این مناطق هستیم.

  وی افزود: طی هماهنگی صورت گرفته با دهیار و شورای روستای قشلاق زمینی جهت احداث کتابخانه در این روستا اختصاص داده خواهد شد.

  انصاری با اشاره به کتابخانه مشارکتی کانون خجسته روز ابراز کرد: متاسفانه با گذشت یک سال از راه اندازی این مرکز به دلیل عدم تامین نیروی کار توسط آموزش و پرورش این کتابخانه تعطیل است.

  سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک در پایان خاطرنشان کرد: از مسئولین خواهشمندیم همکاری های لازم را جهت ارتقا فضای کتابخانه‌ها در شهرستان داشته باشند.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  3 + سه =