گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۰:۴۴


  رئیس دادگستری آبیک خبرداد:
  کاهش ۱۰ درصدی آمار طلاق در شهرستان آبیک رئیس دادگستری شهرستان آبیک با بیان اینکه معضلات اقتصادی و بیکاری مشکلات بسیاری را برای خانواده‌ها به وجود آورده است، اعلام کرد: آمار طلاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد کاهش یافته است.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، آیت‌ الله بنی‌هاشمی رئیس دادگستری شهرستان آبیک پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن جلسات دادگستری این شهرستان ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: خبرنگاران چشم و گوش جامعه هستند و باید به عنوان چشم بینای جامعه مشکلات را به گوش مسئولین برسانند.
  وی افزود: خبرنگاران رسالت مهم اطلاع رسانی و بیان مشکلات جامعه به مسیولین را برعهده دارند و باید در جهت رفع مشکلات مردم با جسارت بیشتری وارد میدان شدند.

  رئیس دادگستری شهرستان آبیک با اشاره به وضعیت ورودی پرونده‌ها در سال جاری عنوان کرد : ۲۳ هزار و ۸۸۸ فقره پرونده‌ به دادگستری آبیک وارد شده است که این میزان نسبت به سال گذشته ثابت بوده است.

  بنی هاشمی اضافه کرد: بیشترین پرونده‌های کیفری در خصوص جرم تهدید، سرقت، توهین، ضرب و جرح و تصادف در دادگستری شهرستان آبیک تشکیل شده است.

  وی با بیان اینکه  توهین در صدر جرائم کیفری شهرستان آبیک است، ابراز کرد: این آمار نشان دهنده این است که  آستانه تحمل مردم کم شده و با کوچکترین اختلافی درگیری و توهین صورت می‌گیرد، مسئولین و مردم در این موضوع بیش از بیش باید فرهنگسازی کنند.

  رئیس دادگستری شهرستان آبیک با اشاره به بیشترین پرونده‌های حقوقی تشکیل شده در شهرستان آبیک بیان کرد: مطالبه وجه، تأمین خواسته، اعسار از هزینه دادرسی، اعسار از محکوم به و اجرائیه کارگری از بیشترین پرونده‌های حقوقی تشکیل شده در این شهرستان است.

  این مسئول افزود: با توجه به اینکه مطالبه وجه و اجرائیه کارگری بیشترین آمار پرونده‌های حقوقی را به خود اختصاص داده‌اند این امار نشان دهنده  مشکلات اقتصادی مردم و وضعیت نامناسب اقتصادی صنایع و شرکت‌ها است.

  وی با بیان اینکه معضلات اقتصادی و بیکاری مشکلات بسیاری را برای خانواده‌ها به وجود آورده است، اعلام کرد: آمار طلاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است.

  رئیس دادگستری شهرستان آبیک افزود: متاسفانه بیشتر طلاق‌ها توافقی بوده و به درخواست زوجه اتفاق می افتد.

  بنی هاشمی در پایان خاطرنشان کرد:  فراموش کردن ارزش‌های دینی و ملی سبب بسیاری از مشکلات شده است در حالی که دین مبین اسلام در آیات و روایات همواره بر خوش خلقی، رأفت و گذشت، مهربانی و خوش زبانی تاکید کرده است.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − چهار = 2