گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۲:۰۴


  کارشناس شبکه بهداشت آبیک خبرداد:
  آغاز طرح “بسیج سلامت نوروزی” از ۱۵ اسفند در آبیک کارشناس شبکه بهداشت آبیک گفت: طرح بسیج سلامت نوروزی از اول اسفندماه تا ۱۵ فروردین ماه سال بعد با حضور بازرسان بهداشت محیط به صورت شبانه روزی در ساعت اداری و غیر اداری اجرا می‌شود.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، رضا اسدی کارشناس شبکه بهداشت شهرستان آبیک ظهر امروز(شنبه) در جلسه شورای سلامت شهرستان آبیک که در سالن جلسات فرمانداری آبیک برگزار شد، اظهار کرد: طرح بسیج سلامت نوروزی همانند سال‌های گذشته در شهرستان آبیک اجرا می‌شود.

  وی افزود: سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی قزوین موفق به کسب رتبه پنجم در طرح سلامت نوروزی در  کشور شد و  شهرستان آبیک رتبه اول در سطح استان کسب کرد.

  کارشناس شبکه بهداشت آبیک تشریح کرد: طرح بسیج سلامت نوروزی از اول اسفندماه تا ۱۵ فروردین ماه سال بعد با حضور بازرسان بهداشت محیط به صورت شبانه روزی در ساعت اداری و غیر اداری و روزهای تعطیل با اولویت نظارت بر مراکز و اماکن حساس با هدف حفظ و ارتقا سطح سلامت جامعه، نسافران نوروزی و ایمنی مواد غذایی به منظور کاهش و کنترل بیماری های مرتبط با آب و غذا اجرا می‌شود.

  اسدی افزود: در این طرح با هدف مراقبت بهداشت مواد غذایی و آب شرب در سطح شهرستان و اماکن عمومی و همچنین نظارت و بازرسی از ۷۶ مجتمع‌ آبرسانی روستایی و شهری  انجام می شود.

  وی  با اشاره به نزدیکی ایام تعطیلات اذعان کرد: هر ساله با نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروزی فعالیت برخی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن اقامتی تفریحی و بین راهی، سرویس های بهداشتی در سطح شهر و در کنار جاده ها  به شدت افزایش می یابد.

  این کارشناس تصریح کرد: ستاد سلامت نوروزی در این ایام به صورت ویژه مسئولیت نظارت، بازرسی و تامین شرایط بهداشتی در راستای ارتقای سطح سلامت و پیشگیری از بروز اپیدمی های منتقله از آب و غذا را بر عهده دارد.

  وی یادآور شد: بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی با اولویت عرضه کنندگان موادغذایی شامل رستوران ها، اغذیه فروشی ها و قنادی ها  ازاولویتهای این طرح است.

  اسدی ادامه داد: همچنین بردیگر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی شامل مجتمع های بین راهی ،هتل ها، مهمانپذیرها ، مسافرخانه ها و محل های اسکان موقت مسافران، در قالب طرح بسیج سلامت نورزوی نظارت می شود.

  وی در پایان خاطرنشان کرد:  همشهریان در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی می توانند با ستاد فوریت های سلامت محیط و کار دانشگاه به شماره ۳۲۸۹۲۵۵۸و یا سامانه ۱۹۰ تماس حاصل فرمایند.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  7 × = چهارده