گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۴:۰۰


  رئیس اداره دامپزشکی آبیک خبر داد:
  بازدید مشترک کارشناسان دامپزشکی و دادگستری از پرنده‌فروشی‌های آبیک رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک از بازدید مشترک کارشناسان این اداره و قاضی دادگاه بخش بشاریات از پرنده‌فروشی‌های سطح شهرستان در راستای مصوبات ستاد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خبر داد.

  مرتضی یعقوبی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: کارشناسان اداره دامپزشکی آبیک و قاضی دادگاه بخش بشاریات در راستای مصوبات ستاد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از پرنده‌فروشی‌های سطح شهرستان بازدید مشترکی انجام دادند.
  وی افزود: با توجه به جایگاه ویژه حفظ و ارتقای سلامت و بهداشت جامعه انسانی و تأمین شرایط مطلوب بهداشتی برای شهروندان، تمام پرنده‌فروشی‌ها مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

  رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک تصریح کرد: با پیگیری و اجرای ضوابط و مقررات بهداشتی دامپزشکی تلاش می‌شود از احتمال بروز مشکلات بهداشتی و بیماری‌های خطرناک مشترک بین انسان و دام که از پرندگان و حیوانات خانگی امکان انتقال به انسان را دارد، جلوگیری به عمل آید.

  یعقوبی اضافه کرد: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یکی از بیماری‌های خطرناک پرندگان بوده که به عنوان بیماری مشترک میان انسـان و حیوان ناشناخته شده و مبارزه با آن در دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

  وی ابراز کرد: این بازدید مشترک از تمام پرنده‌فروشی‌های سطح شهرستان آبیک صورت گرفت و علاوه بر بازدید به پرنده‌فروشی‌ها در خصوص علائم بیماری آنفلوآنزای فوق حاد و همچنین روش مواجه با این بیماری تذکرات لازم داده شد.

  این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: کارشناسان دامپزشکی به شهروندان توصیه می‌کنند تهیه پرندگان زینتی و حیوانات خانگی را از مکان‌های مجاز، دارای شناسنامه و گواهی بهداشتی برای حیوانات و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت + 9 =