گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۰۷:۵۳


  دادستان شهرستان آبیک:
  مردم آبیک در اغتشاشات اخیر هوشیارانه عمل کردند/پیگیری پرونده‌های اجساد مجهول الهویه دادستان شهرستان آبیک گفت:از سال‌های 88 تاکنون چندین پرونده کشف جسد مجهول الهویه در دادسرای آبیک مفتوح است با توجه به تحقیقات صورت گرفته محل وقوع قتل‌ها و هویت افراد مشخص نیست اما چون جسد در این شهرستان کشف شده است ما مکلف به بررسی پرونده‌ها هستیم.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، سعید احمدزاده دادستان شهرستان آبیک صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبیک برگزار شد، با اشاره به برقراری امنیت در این شهرستان اظهار کرد:  دشمنان انقلاب و نظام زمان اغتشاشات در سراسر کشور فراخوان های مکرری نیز برای مردم آبیک صادر می‌کردند.

  وی افزود: هرچند اغتشاشگران در دیگر شهرها توانستند عده‌ای از جوانان را فریب دهند و با خود همراه کنند اما مردم بصیر و فهیم شهرستان آبیک به دعوت معاندان گوش نداده و فریب دشمنان نظام را نخوردند.

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک تصریح کرد: حضور پررنگ تمامی ارگان‌های نظامی و انتظامی اعم از نیروی انتظامی، بسیج و سپاه جهت برقراری امنیت در شهر  قابل مشاهده بود و رضایت مردمی را به دنبال داشت.

  احمدزاده اضافه کرد: بسیاری از مردم با مراجعه به دادسرا  از برقراری امنیت کامل و پایدار در شهرستان آبیک بدون  هیچ‌گونه خدشه و تجمعی در ایام اغتشاشات ابراز رضایت کردند.

  وی با اشاره به چندمورد شعار نویسی اعلام کرد: در زمان اغتشاشات دو جوان ۱۹ ساله حین شعارنویسی توسط ناجا و سپاه شناسایی و دستگیر شدند که با توجه به تحقیقات صورت گرفته تحت تأثیر مجری فراری و چالش ری‌استارت قرار گرفته بودند.

  این مسئول بیان کرد: در ایام اغتشاشات گشت‌های محسوس و نامحسوسی توسط نیروهای نظامی و انتظامی و همچنین بسیجیان صورت گرفت که امنیت پایداری را در شهر ایجاد کردند.

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک در پاسخ به این پرسش که آیا آبیک حیاط خلوت مجرمان است، عنوان کرد: متاسفانه همچنان آبیک حیاط خلوت مجرمان است به ویژه در موضوع سرقت و دزدی و این مشکل در تمامی شهرستان های مرزی که با استان‌های دیگر هستند، وجود دارد.

  وی با اشاره  به چند پرونده کشف جسد مجهول‌الهویه اظهار کرد: از سال‌های ۸۸ تاکنون چندین پرونده کشف جسد مجهول الهویه در دادسرای آبیک مفتوح است با توجه به تحقیقات صورت گرفته محل وقوع قتل‌ها و هویت افراد مشخص نیست اما چون جسد در این شهرستان کشف شده است ما مکلف به بررسی پرونده‌ها هستیم.

  احمدزاده اضافه کرد: تا زمان مشخص شدن ابهامات پرونده‌ها تحقیقات ادامه دارد و اگر پس از تحقیقات محل دقیق وقوع جرم محرز شود، پرونده به دستگاه قضایی محل وقوع جرم ارجاع داده می‌شود.

  این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: پرونده جسد نوزاد ۳ ماهه که در بالای اتوبان شهرستان آبیک کشف شده بود، در شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبیک تشکیل شده و تحقیقات در خصوص کشف هویت نوزاد و مسائل مرتبط با آن ادامه دارد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت × 5 =