گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۰۷:۴۰


  رئیس اداره بهزیستی آبیک خبرداد
  افتتاح اولین کلینیک تخصصی مددکاری اجتماعی در آبیک رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبیک گفت: کلینیک مددکاری اجتماعی "راز" با هدف ارائه خدمات  به زنان سرپرست خانوار اداره بهزیستی راه اندازی شده است.

  یوسف کازانی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: کلینیک مددکاری اجتماعی “راز” در سومین روز از دهه فجر با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در آبیک افتتاح ‌شد.

  وی افزود: کلینیک مددکاری اجتماعی “راز” با هدف ارائه خدمات  به ۸۰ نفر از زنان سرپرست خانوار اداره بهزیستی شهرستان آبیک راه اندازی شده است.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبیک با بیان اینکه طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از مهم‌ترین طرح‌های حوزه اجتماعی بهزیستی به شمار می‌رود، تاکید کرد: تلاش بهزیستی بر این است که زنان سرپرست خانوار را در مسیر درست توانمندسازی قرار دهد.

  کازانی افزود: پرداخت مستمری، حمایت غیر مستمر در بخش درمان، مسکن، تهیه جهیزیه و لوازم زندگی، حرفه‌آموزی و کلینیک مددکاری اجتماعی از جمله خدمات سازمان بهزیستی در راستای استقلال زنان سرپرست خانوار محسوب می‌شود.

  این مسئول ابراز کرد: زنان سرپرست خانوار کسانی هستند که بنا به دلایل مختلف یا همسر خود را از دست داده یا جدا شده اند و یا اینکه همسرانشان دچار بیماری و از کارافتادگی هستند.

  وی با اشاره به مهمترین هدف راه اندازی کلینیک مددکاری اجتماعی عنوان کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی، مداخله مؤثر در بحران‌های خانوادگی، فردی و اجتماعی، بازتوانی کردن زنان سرپرست خانوار، آموزش مهارت‌های زندگی و بهبود کیفیت زندگی افراد در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبیک با اشاره به برنامه‌های این کلینیک بیان کرد: برپایی دوره‌های آموزشی شامل آموزش مهارت های زندگی، پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، آموزش احکام حقوقی، بهداشت و تغذیه خانواده، غربالگری و سلامت خانواده از برنامه های این کلینیک برای توانمند سازی زنان است.

  کازانی با اشاره به لزوم راه اندازی مرکز روزانه ذهنی آبیک یادآور شد: نبود مرکز روزانه ذهنی توان‌بخشی در شهرستان مشکلات عدیده‌ای را برای خانواده‌ها و بیماران ایجاد کرده است، پیگیر راه اندازی این مرکز آبیک تا پایان سال هستیم.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین یک کمپ ترک اعتیاد در روستای انجیلاق شهرستان آبیک و یک مهدکودک در شبکه بهداشت و درمان زیر نظر اداره بهزیستی شهرستان آبیک در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 5 = چهار