گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۰۸:۲۷


  به صورت نمادین صورت گرفت؛
  صعود دوست‌داران طبیعت به قله پیغمبرکوه آبیک به مناسبت پاسداشت روز ملی هوای پاک اعضای هیأت کوهنوردی، دوست‌داران طبیعت و گروه‌های مردمی شهرستان آبیک در یک حرکت نمادین و به منظور تنویر افکار عمومی به قله پیغمبرکوه این شهرستان صعود کردند.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، به مناسبت پاسداشت روز ملی هوای پاک اعضای هیأت کوهنوردی، دوست‌داران طبیعت و گروه‌های مردمی شهرستان آبیک در یک حرکت نمادین و به منظور تنویر افکار عمومی به قله پیغمبرکوه این شهرستان صعود کردند.

  محمد ایران‌نژاد سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: در این مراسم کارکنان حفاظت محیط زیست این شهرستان و تعدادی از مسؤولان حضور داشتند.

  وی گفت: به طور کلی در دنیا به منظور جلب توجه مردم به موضوعات محیط زیستی به منظور تأمین زندگی سالم روزهای نمادین خاصی تعیین شده و مراسمات خاصی در راستای اشاعه فرهنگ زیست محیطی در شهرهای مختلف کشور اجرا می‌شود.

  سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک افزود: در جمع تشکل‌ها و کوهنوردان به اهمیت هوای پاک در حفظ و سالم‌سازی محیط زیست پرداخته شد.

  ایران‌نژاد یادآور شد: استفاده از سوخت‌های پاک، تردد در داخل شهر با دوچرخه، عدم استفاده از خودرو در روزهای آلوده به ویژه ایام سرد سال، زوج و فرد کردن خودروها، جلوگیری از آتش‌زدن پسماندها، معاینه فنی به موقع و تعویض کاتالیزور خودروها می‌تواند در کاهش آلودگی هوا نقش بسزایی داشته باشد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 + پنج =