گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۰۸:۵۰


  سرپرست محیط زیست آبیک خبر داد:
  پویش نذر طبیعت در مناطق شهرستان آبیک سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک خبرداد: در یک اقدام فرهنگی و محیط زیستی اداره محیط زیست شهرستان آبیک با همیاری جمعی از مردم دوستدار طبیعت بیش از300کیلو دانه برای تغذیه وحوش در مناطق شهرستان توزیع کردند.

  محمد ایران نژاد، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: به پاس شکر نعمت برف وباران در استان قزوین به خصوص شهرستان آبیک در یک اقدام فرهنگی و محیط زیستی اداره محیط زیست شهرستان آبیک با همیاری جمعی از مردم دوستدار طبیعت و مرکز بهداشت در یک کمپین با عنوان نذر طبیعت بیش از۳۰۰کیلو دانه برای تغذیه وحوش در مناطق شهرستان توزیع کردند.

  وی گفت:در این حرکت قابل تحسین که نشان دهنده تحول جدی در نگرش عمومی به عرصه ها و مسائل زیست محیطی است با فراخوان های صورت گرفته از سوی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک در بین گروههای مردم نهاد ورسانه ها و فضای مجازی با عنوان نذر طبیعت و استقبال خوب مردم، دانه تهیه گردید.
  سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک افزود: کمک رسانی به حیات وحش مناطق تحت مدیریت در فصل سرما و بارندگی برف بسیار مهم می باشد.

  ایران نژاد اضافه کرد: با توجه به فصول سرد و پر برف منطقه، عدم دسترسی حیات وحش به علوفه کافی در زمستان و به منظور جلوگیری از تعارض حیات وحش به محیطهای انسانی و تبعات و مشکلات مربوطه، باید تعلیف دستی وحوش در منطقه انجام شود.


  سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک درخواست کرد: از شهروندان درخواست می کنم از هر گونه علوفه دادن و نزدیکی به حیات وحش بطور مستقیم و راسا خودداری نمایند و اینگونه اقدامات را تنها به محیط بانان مناطق واگذار نمایند.
  وی در پایان خاطرنشان کرد: این اقدام خداپسندانه تا پایان هفته در جریان می باشد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت + 9 =