گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۱۱:۰۵


  امام جمعه آبیک:
  انس با قرآن برنامه‌ای مؤثر در تربیت روحی انسان است امام جمعه آبیک با بیان اینکه انس با قرآن برنامه‌ای مؤثر در تربیت روحی انسان است، گفت: غفلت از کلام وحی، باعث گمراهی انسان و تیرگی قلوب می‌شود.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، حجت‌الاسلام‌ سید ابوتراب موسوی امام جمعه آبیک صبح امروز در جمع طلاب و اساتید حوزه علمیه خواهران شهرستان آبیک، با اشاره به اهمیت انس با قرآن در زندگی انسان‌ها اظهار داشت: بنا به فرموده امام علی (ع)، انسان به‌اندازه تعداد آیاتی که می‌خواند، در قیامت ترفیع می‌گیرد؛ اگر خانه‌ای در آن قرآن خوانده نشود و آیات الهی تلاوت نشود، آن‌یک مقبره خانوادگی است که چند مرده در آن هستند.

  تولیت مدرسه علمیه زینبیه شهرستان آبیک با بیان اینکه قرآن خود در قیامت شفیع همه‌کسانی که با آن مونس هستند یا در راه آن فعالیتی می‌کنند می‌شود، تصریح کرد: تلاوت قرآن در جوانی باعث عجین شدن آن با گوشت و پوست انسان می‌شود.

  وی افزود: همان اندازه که نزدیکی افراد به قرآن کریم باعث نجات آنان از انحراف می‌شود، به همان اندازه دور ماندن از منبع نورانی وحی باعث گمراهی و تیرگی قلوب می‌شود.

  موسوی خاطرنشان کرد: هرچند توصیه‌های زیادی در تلاوت قرآن شده ولی مهم‌تر از تلاوت، عمل به مفاهیم قرآن است، زیرا عمل کردن به قرآن باعث نجات و رستگاری انسان می‌شود.

  وی افزود: بر اساس روایات، تلاوت قرآن کریم تأثیر فراوانی در ارتباط قلبی با خدا دارد؛ مداومت بر تلاوت قرآن کریم سبب انس با این کتاب آسمانی می‌شود.

  استاد حوزه علمیه خواهران تصریح کرد: تلاوت روزانه چند آیه از قرآن کریم و افزایش آن به‌مرور زمان سبب کشش فرد به سمت قرآن خواندن خواهد شد و این لذت پایدار خواهد ماند.

  موسوی بیان کرد: کافی است لذت قرآن خواندن و تلاوت آیات آن در جان انسان جان گیرد، آن زمان است که برکات تلاوت این کتاب آسمانی در زندگی انسان ریشه می‌دواند

  امام‌جمعه شهر آبیک خاطرنشان کرد: ما مسلمانان معمولاً قرآن می‌خوانیم تا با آن به حال خوش معنوی برسیم و یا به‌وسیله آن خواسته‌های خود را از خداوند طلب کنیم.

  وی در ادامه اضافه کرد: هرچند این نوع استفاده از قرآن اشکالی ندارد، اما هدف اصلی از نزول قرآن این است که انسان به‌وسیله آن خداوند را بشناسد و با آن به اوصاف و خصوصیات الهی پی ببرد و با شناخت و عمل به احکام و دستوراتش، سعادت ابدی‌اش را فراهم آورد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  دو + = 9