گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۰۸:۰۰


  به مناسبت هفته هوای پاک برگزار شد؛
  هم اندیشی کارکنان محیط زیست آبیک با گروه‌های مردم نهاد به مناسبت هفته هوای پاک هم‌اندیشی با دوستداران و کارکنان محیط زیست شهرستان آبیک با گروه‌های مردم‌نهاد در محل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک تشکیل شد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، به مناسبت هفته هوای پاک و ایجاد تعامل بیشتر و هم‌اندیشی با دوستداران محیط زیست، جلسه هم‌اندیشی کارکنان محیط زیست شهرستان آبیک با گروه‌های مردم‌نهاد در محل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک تشکیل شد.

  در این جلسه ابتدا پیرامون مسائل محیط زیست و اهمیت هوای پاک در حفظ و سالم سازی محیط زیست مطالبی مطرح شد.

  محمد ایران‌نژاد سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک در این جلسه اظهار کرد: ما معتقد هستیم تشکل‌های مردم‌نهاد بازوان توانمند اداره حفاظت محیط زیست بوده و می‌توانند در راستای نیل به اهداف محیط زیست نقش بسزایی را در حفاظت از محیط زیست به عنوان نهادی خودجوش ایفا کنند.

  وی افزود: کلید اصلی کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست را در راستای تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین‌بخشی بوده و تعامل هرچه بیشتر محیط زیست با تشکل‌های مردم‌نهاد یکی از برنامه‌های اساسی این اداره است.

  سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک با بیان اینکه بدون استفاده از مشارکت مردم حفظ محیط زیست در معنای واقعی آن محقق نمی‌شود، گفت: تشکیل سمن‌های محیط زیستی در راستای حفظ محیط زیست در شهرستان امری ضروری است.

  گفتنی است؛ در این جلسه  گروه‌های مردم‌نهاد مشکلات زیست محیطی شهر را احصا کرده و از مسؤولان خواستند در جهت رفع آن‌ها اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

  یادآور می‌شود، صعود به قله کوهستان با همکاری تشکل‌های مردم‌نهاد و هیأت کوهنوردی در راس برنامه‌های هفته هوای پاک قرار دارد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  3 × پنج =