گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۰:۰۳


  شهردار آبیک:
  بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری آبیک بازآفرینی می‌شود شهردار آبیک با بیان اینکه  ناحیه شهری مهدیه ،شهرک فردوس و بهداری از محله های شهر آبیک با بافت های ناکارآمد شهری است، عنوان کرد: اگر مشارکت مردمی نباشد هیچ پروژه ای در حوزه شهری نمی تواند موفق و یا محقق شود.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، سعید آگشته شهردار آبیک صبح امروز(یکشنبه) در جلسه این سازمان  با اشاره به باز آفرینی بافت های شهری اظهار کرد:مهم ترین معضل شهر آبیک وجود بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری است که ارتباطی به قدمت بافت ها ندارد و از نظر کالبدی دچار مشکل است.

  وی افزود: عدم وجود سرانه و دسترسی مناسب وعدم دقت در تنظیم و تفکیک زمین ها موجب ناکارآمدی شهری شده که لازم است بافت های ناکارآمد شهری به دقت شناسایی شده و راه حل های مناسب طراحی و تبدیل به پروژه های عینی شود.

  شهردار آبیک با بیان اینکه  ناحیه شهری مهدیه ،شهرک فردوس و بهداری از محله های شهر آبیک با بافت های ناکارآمد شهری است، عنوان کرد: تجربه نشان داده تا مشارکت مردمی نباشد و مردم درگیر پروژه نشوند، هیچ پروژه ای در حوزه شهری نمی تواند موفق و یا محقق شود.

  آگشته بیان کرد :به دلیل ریزدانگی و مالکیت اداره مسکن و شهرسازی امکان صدور پروانه برای شهروندان آبیکی وجود ندارد و به دلیل عدم نقشه برای بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده ،پرونده مردم به کمیسیون ماده ۱۰۰هدایت شده و ازدحام افراد را در این کمیسیون شاهد هستیم.

  وی تصریح کرد: همچنین به دلیل عدم صدور پروانه توسط شهرداری به مردم برای ساخت وساز ،مردم به ساخت و سازهای غیر مجاز روی آورده ومشمول کمیسیون ماده ۱۰۰می شوند.

  این مسئول با بیان اینکه شهرداری آبیک باتوجه مردم و اهتمام مسئولان در راستای فضاهای شهری گام بر میدارد، یادآور شد: انتظار می‌رود در راستای اهداف سازمانی وملی که تعریف شده،توسط ستاد ملی بازآفرینی کشور که دارای اعتبارات خاصی است،به پروژه های تعریف شده شهر آبیک توجه ویژه ای شده و از اعتبارات بهره مند شود.

  شهردار آبیک در پایان با بیان اینکه یکی از مهم ترین موضوعات شهری ایجاد فضاهای تعامل شهری است، خاطرنشان کرد:این طرح مقرر شده در کوچه خنجری شهر آبیک اجرا شود که در مرحله طراحی و حوزه استعلام ها و غیره قرار دارد.

  انتهای پیام/

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت + 1 =