گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۱:۲۱


  طی مراسمی؛
  آئین تودیع و معارفه رئیس اداره منابع آب آبیک برگزار شد طی مراسمی رئیس جدید اداره منابع آب شهرستان آبیک معرفی و از خدمات حسن نصیری تقدیر شد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره منابع آب شهرستان آبیک با حضور سید محمد حسینی سرپرست فرمانداری  شهرستان آبیک، پویا مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین، ملکی معاونت حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای، رضایی مدیر عامل شهرک صنعتی کاسپین یک و جمعی از مسئولین در سالن جلسات فرمانداری شهرستان آبیک برگزار شد.

  حمید پویا مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قزوین اظهار کرد: با اشاره به تغییرات اقلیم در سطح جهانی اظهار کرد: میزان بارندگی در استان نسبت به میانگین دراز مدت ۵۵% و نسبت به میانگین سال قبل ۴۳% کاهش داشته که این میزان کاهش بارندگی در ۶۷ سال اخیر بی سابقه بوده لست.

  وی افزود : این موضوع نشان دهنده غیر عادی بودن شرایط می باشد لذا باید در مصرف آب بخصوص در بخش کشاورزی که مصرف کننده بیش از ۹۱% از منابع آبی استان است مدیریت و برنامه ریزی مناسبی صورت پذیرد.

  مدیر عامل اب منطقه ای قزوین تصریح کرد: در سال های خشک که میزان بارندگی کم می باشد نه تنها تغذیه سفره های زیر زمینی صورت نمی پذیرد بلکه جهت جبران خشکی میزان برداشت از منابع آب زیر زمینی نیز افزایش پیدا می کند که این برداشت بی رویه در بعضی نقاط باعث فرو نشست زمین می گردد.

  پویا با اشاره به نصب کنتورهای هوشمند در بخش کشاورزی عنوان کرد: هدف از اجرای این پروژه مدیریت و برنامه ریزی مصرف آب در بخش کشاورزی با کمک الگوی کشت است که توسط سازمان جهاد کشاورزی استان ارائه می شود.

  وی اضافه کرد: در حال حاضر میزان مصرف آب در بخش کشاورزی ۱٫۵ میلیارد متر مکعب است که باید تقریباً به نصف برسد و برای انجام این مهم لازم است کشاورزان با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی ضمن مدیریت مصرف با رعایت الگوی کشت، کاشت محصولات با آب بری کم را در برنامه کار خود قرار دهند.

  گفتنی است؛ در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از زحمات حسن نصیری تقدیر و فرضعلی عبدالهی  به عنوان رئیس جدید اداره منابع  آب شهرستان آبیک معرفی شد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × 6 = سی شش