گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۰۸:۰۰


  سرپرست سازمان حمل ونقل آبیک:
  چراغ‌های راهنمایی آبیک به سیستم انرژی خورشیدی مجهز شدند سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری آبیک گفت: چراغ‌های راهنمایی تقاطع های شهر آبیک به سیستم انرژی خورشیدی(سولار) مجهز شدند.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، علیرضا منجم سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری آبیک اظهار کرد: در جهت اصلاح الگوی مصرف  و کاهش مصرف انرژی برق تمامی چراغ های راهنمایی تقاطع و میادین شهر آبیک به سیستم انرژی خورشیدی سولار مجهز شده است.

  وی با بیان اینکه با تجهیز تقاطع های چشمک زن به سیستم خورشیدی سولار صرفه جویی درصنعت برق کشور رخ خواهد داد، بیان کرد: یکی از معضلاتی که در زمان بروز بحران و خاموشی ها در مناطق شهری ایجاد می شود، قطعی برق چراغ‌های  راهنمایی و رانندگی است.

  این مسئول افزود: به تبع قطعی برق چراغ‌های  راهنمایی و رانندگی ایجاد ترافیک، تصادفات و سایر تبعات اجتماعی است که با اجرای این طرح مشکل قطعی برق چراغ‌های راهنمایی نیز برطرف خواهد شد.

  سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری آبیک تصریح کرد: سیستم انرژی خورشیدی سولار سیستمی است که با استفاده از انرژی خورشید امکان روشنایی و انرژی چراغ راهنمایی را تامین کرده و قادر است تا سه روز بی نیاز از تامین انرژی برق و خاموشی به طور مستمر کار کند.

  وی حذف عملیات سیم کشی، حفاری معابر، مقاوم بودن در برابر رطوبت هوا و ذخیره سازی انرژی به مدت ۵ روز در شرایط ابری را از جمله مزیت های این طرح نام برد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × شش = 54