گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۳:۵۲


  سرپرست فرمانداری آبیک:
  پساب فاضلاب شهری برای آبیاری فضای سبز استفاده شود سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک با اشاره به خروجی فاضلاب در جنوب شهر بیان کرد: حدودا ۸ اینچ فاضلاب در جنوب شهر آبیک خارج می‌شود ولی متاسفانه با وجود پیگیری‌های فرمانداری و شبکه بهداشت تا کنون اقدامی از سوی شهرداری و جهادکشاورزی برای استفاده و جمع آوری این فاضلاب نشده است.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، سید محمد حسینی سرپرست فرمانداری آبیک ظهر امروز در جلسه ستاد هوای پاک که در سالن جلسات فرمانداری آبیک برگزار شد، اظهار کرد: مردم و دولت دوبازوی قدرتمند برای رفع مشکلات جامعه هستند.

  وی افزود: فرهنگ‌سازی برای حفاظت از محیط زیست باید از مدارس آغاز شود تا در زندگی مردم نهادینه شود، لازم است آموزش و پرورش و محیط زیست به یک روز در سال اکتفا نکنند و در طول سال تحصیلی برنامه‌های مختلفی در جهت آموزش حفظ محیط زیست برای دانش آموزان اجرا کنند.

  سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک با اشاره به خروجی فاضلاب در جنوب شهر بیان کرد: حدودا ۸ اینچ فاضلاب در جنوب شهر آبیک خارج می‌شود ولی متاسفانه با وجود پیگیری‌های فرمانداری و شبکه بهداشت تا کنون اقدامی از سوی شهرداری و جهادکشاورزی برای استفاده و جمع آوری این فاضلاب نشده است.

  حسینی عنوان کرد: باید تدبیری اندیشیده شود تا کشاورزان از این آب برای آبیاری مزارع و باغات خود استفاده نکنند چراکه تولید محصول کشاورزی و آبیاری آن با فاضلاب خطرات و آثار مخرب جبران‌ناپذیری برای سلامتی مردم دارد.

  وی ابراز کرد: شهرداری و جهاد کشاورزی ظرف مدت ۱۵ روز نسبت به ارائه طرحی برای کنترل پساب این منطقه اقدام کنند در غیر اینصورت به صورت قانونی پیگیری خواهیم کرد.

  این مسئول اضافه کرد:جهادکشاورزی باید با  تمام کشاورزان که در اراضی جنوبی شهر آبیک محصول کشت می‌کنند اتمام حجت کرده تا با آب فاضلاب محصولات خود را آبیاری نکنند.

  وی گفت: با توجه به اینکه بیشترین حجم آلودگی هوا توسط تاکسی ها صورت می‌گیرد از سازمان حمل و نقل همگانی و درون شهری شهر آبیک درخواست می‌شود به مدت یک هفته معاینه فنی خودروهای تاکسی و جمع و نقل عمومی را به صورت رایگان انجام دهند.

  سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک در پایان خاطرنشان کرد: از آموزش و پرورش درخواست می‌شود در طول سال برنامه‌های آموزشی در زمینه محیط زیست، معضلات اجتماعی، ترافیک، دین و غیره در مدارس داشته باشند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − شش = 0