گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۱:۵۴


  به مناسبت روز هوای پاک صورت می‌گیرد؛
  تخفیف ۵۰ درصدی معاینه فنی خودروهای شخصی آبیک رئیس اداره محیط زیست شهرستان آبیک خبرداد: به مناسبت روز هوای پاک معاینه فنی خودروهای شخصی با ۵۰ درصد تخفیف انجام می‌شود.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک،محمد ایران نژاد رئیس محیط زیست شهرستان آبیک پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد هوای پاک در سالن جلسات فرمانداری آبیک اظهار کرد: در ایران بحران آلودگی هوا از سال ۱۳۷۴ در شهر تهران مطرح شد و مسئولین را بر این داشت برای جلب مشارکت مردم در رفع این مشکل اقداماتی انجام دهند.

  وی افزود: در راستای اصل  ۵۰ قانون اساسی حفظ محیط زیست وظیفه همگانی است و از عهده ارگان و یا سازمان خاصی خارج است.

  رئیس محیط زیست شهرستان آبیک بیان کرد: ۲۹ دی روز هوای پاک نامگذاری شده است و هدف از این نام گذاری جلب مشارکت همه اقشار مردم برای حل بحران آلودگی هوا است.

  ایران نژاد با بیان اینکه کلید اصلی کاهش آلودگی هوا مشارکت مردم و افزایش هماهنگی دستگاه های اجرایی است، ابراز کرد: روز بدون خودرو، روز بدون دود، سه شنبه های بدون خودرو از جمله برنامه هایی بوده که در دو دهه گذشته برای کاهش آلودگی هوا اجرا شده است.

  وی با اشاره به برنامه‌های محیط زیست شهرستان آبیک در روز هوای پاک عنوان کرد: اطلاع رسانی و نصب پلاکارد در سطح شهر،
  معاینه فنی رایگان خودورهای دولتی در روز پنج شنبه ۲۸ دی ماه، معاینه فنی خودروهای عمومی با ۵۰ درصد تخفیف در روز جمعه ۲۹ دی ماه و اجرای برنامه هوای پاک در دبستان جامی از جمله برنامه‌های این روز است.

  این مسئول با اشاره میزان آلودگی هوا در شهرستان آبیک اعلام کرد: میزان شاخص هوای شهر آبیک در روز گذشته طبق آنالیز ایستگاه سنجش آلودگی هوا ۳۸pm بوده و نسبت به شهر قزوین پاکتر بوده و آلودگی مشاهده نشده است.

  رئیس اداره محیط زیست شهرستان آبیک در پایان خاطرنشان کرد: در راستای حفاظت از محیط زیست و آموزش کودکان از سنین پایین برای حفظ محیط زیست  تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش برنامه‌های آموزشی و کارگاهی در مدارس اجرا خواهد شد.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 × پنج =