گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۱۲:۴۰


  رئیس اداره کار آبیک خبرداد
  بازرسی از ۳۳۰ واحد تولیدی و صنعتی برای شناسایی اتباع بیگانه در آبیک حسین بابایی رییس اداره تعاون کارورفاه اجتماعی شهرستان آبیک از 330 موردبازرسی شناسایی اتباع بیگانه از کارگاه ها وواحد های تولیدی مشمول قانون کار درشهرستان آبیک خبر داد .

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، حسین بابایی رییس اداره تعاون کارورفاه اجتماعی شهرستان آبیک از ۳۳۰ موردبازرسی شناسایی اتباع بیگانه از کارگاه ها وواحد های تولیدی مشمول قانون کار درشهرستان آبیک خبر داد .
  وی افزود :شهرستان آبیک جز مناطق ممنوعه حضور اتباع برای کار می باشد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی کارفرمایان در به کارگیری اتباع خارجی برابر مقررات با آنان اعمال قانون صورت خواهد گرفت.
  رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک اعلام کرد: دراین راستا بیش از ۳۳۰ مورد بازرسی از کارگاههای مشمول قانون کار محقق شده است که برابربا پیش بینی های شکل گرفته درابتدای سال ۹۶ ،با افزایش ۵۰ درصدی روبه رو بوده است.

  بابایی افزود: این موضوع نشان از اهتمام وتلاش همکاران این اداره در جهت اجرای صحیح قانون در برخورد قانونی با اتباع خارجی حاضر در شهرستان دارد .
  وی تشریح کرد : برابر با ماده ۱۲۰ قانون کاراتباع بیگانه نمی توانند در ایران مشغول به کار شوند مگر آنکه اولا دارای روادید ورود با حق کار مشخص بوده و ثانیا مطابق قوانین و آئین نامه های مربوطه ، پروانه کار دریافت دارند.
  این مسئول به مجازات های پیش بینی شده در قانون در خصوص کارفرمایان متخلف اشاره وگفت : براساس ماده ۱۸۱ قانون کار کارفرمایانی که اتباع بیگانه را که فاقد پروانه کارند و یا مدت اعتبار پروانه کارشان منقضی شده است به کار گمارند و یا اتباع بیگانه را در کاری غیراز آنچه در پروانه کار آنها قید شده است بپذیرند و یا در مواردی که رابطه استخدامی تبعه بیگانه با کارفرما قطع می‌گردد مراتب را به وزارت کار و امور اجتماعی اعلام ننمایند، باتوجه به شرایط و امکانات خاطی و مراتب جرم به مجازات حبس از ۹۱ تا ۱۸۰ روز محکوم خواهند شد.

  بابایی ادامه داد: همچنین باتوجه به بند(ج) ماده ی ۱۱ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به منظور جلوگیری از حضور نیروی کار غیر مجاز خارجی در بازار کار کشور، وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی مکلف است کارفرمایانی که اتباع خارجی فاقد پروانه را بکار می گیرند بابت هر روز اشتغال غیرمجاز هر کارگر خارجی معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه نماید.
  وی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت تکرار تخلف این جریمه دو برابر خواهد شد ،که دراین بار ه نیز بیش از ۸۰ نفر از کارفرمایان دراین حوزه به مراجع قضایی جهت اعمال قانون معرفی شده اند .
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  شش × = 54