گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۱۴:۰۵


  رئیس اداره ثبت احوال آبیک خبرداد
  “امیرعلی” و “فاطمه” بیشترین نام انتخاب شده برای کودکان آبیکی

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، همزمان با هفته ثبت احوال  ظهر امروز(پنجشنبه) نشست خبری مهران نیکخواه رئیس اداره ثبت احوال شهرستان آبیک با اصحاب رسانه این شهرستان برگزار شد. مهران نیکخواه، رئیس اداره ثبت احوال شهرستان آبیک با بیان اینکه سازمان ثبت احوال کشور در سوم دی ماه ۱۲۹۷ با تنظیم اولین سند بنام […]

  Print Friendly

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، همزمان با هفته ثبت احوال  ظهر امروز(پنجشنبه) نشست خبری مهران نیکخواه رئیس اداره ثبت احوال شهرستان آبیک با اصحاب رسانه این شهرستان برگزار شد.

  مهران نیکخواه، رئیس اداره ثبت احوال شهرستان آبیک با بیان اینکه سازمان ثبت احوال کشور در سوم دی ماه ۱۲۹۷ با تنظیم اولین سند بنام فاطمه ایرانی در تهران تشکیل شد، اظهار کرد: ساختار ثبت احوال به تدریج در سال‌ ۱۳۰۴ در همه استان‌های کشور شکل گرفت.

  وی تصریح کرد: محوری‌ترین و اساسی ترین وظایف ثبت احوال، ثبت رویدادهای ولادت، وفات، ازدواج، طلاق و مهاجرت است و صدور کارت ملی هوشمند، تغییر نام و نام خانوادگی، ارائه خدمات هویتی نیز از جمله وظایف اداره است.

  رئیس اداره ثبت احوال شهرستان آبیک در ادامه به ارائه آخرین آمار رویدادهای حیاتی شهرستان پرداخت و عنوان کرد:طی ۹ ماهه سال جاری  ۸۱۸ مورد ولادت در شهرستان آبیک ثبت شده است که از این میزان ۳۷۸ کودک دختر و ۴۴۰ کودک پسر هستند.

  نیکخواه اضافه کرد: میزان ولادت در ۹ ماهه سال گذشته ۹۸۴ مورد بوده که از میزان دختر ۴۷۹ مورد و پسر ۵۰۵ مورد بوده است.

  این مسئول افزود: طی ۹ماهه سال جاری ۱۷۷ مورد فوت به ثبت رسیده که از این تعداد ۹۳ نفر مرد و ۸۴ نفر زن بودند.

  وی با اشاره به میزان چندقلوزایی در شهرستان آبیک بیان کرد: در سال گذشته ۱۸ مورد دو قلو و یک مورد سه قلو به ثبت رسیده و در سال جاری ۱۱ مورد دو قلوها در شهرستان آبیک به ثبت رسیده است.

  رئیس اداره ثبت احوال شهرستان آبیک با اشاره به فراوانی نام‌های پسر در شهرستان آبیک اعلام کرد: امیرعلی، امیرعباس، ابوالفضل، محمدطاها، علی‌اصغر، امیرحسین، محمدمهدی، حسین، علی و امیررضا بیشترین اسامی استفاده شده برای کودکان پسر در میان خانواده‌های آبیکی است.

  نیکخواه افزود: فاطمه، ریحانه، یسنا، زهرا، رها، حلما، آوا، آیلین، کیانا و آنیسا بیشترین فراوانی را در بین نام‌های دختران را در شهرستان  آبیک دارد.

  وی با اشاره به درخواست تغییر نام در شهرستان آبیک اظهار کرد:   در اداره ثبت احوال شهرستان آبیک میانگین ماهانه ۲۰ تغییر نام انجام می‌شود که  ۸۰ درصد از مراجعه‌کنندگان بانوان هستند.

  رئیس اداره ثبت احوال شهرستان آبیک با بیان اینکه بیشتر درخواست‌ها برای تغییر نام و نام خانوادگی به دلیل نام‌های قدیمی و خارج از عرف جامعه است، ادامه داد: میانگین ماهانه ۱۵ مورد برای تغییر نام خانوادگی به اداره ثبت احوال شهرستان آبیک مراجعه می‌کنند.

  وی در پایان با اشاره به  آرشیو الکترونیکی اسناد شهرستان آبیک خاطرنشان کرد : اداره ثبت احوال شهرستان آبیک اولین اداره ای است که آرشیو الکترونیکی اسناد را انجام داده و ۱۲۰ هزار سند مربوط به ولادت و ۲۸ هزار سند وفات  در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور بارگذاری شده است.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 + پنج =