گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۰۹:۴۵


  عضو شورای شهر آبیک:
  مردم آبیک ازحقوق اولیه شهروندی محروم هستند عضو شورای شهر آبیک با بیان اینکه شهروندان شهر آبیک کم توقع، مظلوم و قانع هستند گفت: این شهر و مردمانش از وجود ابتدائی ترین حقوق اولیه داشتن آب ،هوا و امکانات محروم و بی نصیب هستند.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، فرانک فیض الهی عضو شورای شهر آبیک در جلسه اعضای شورای شهر با سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با نگاه به شناسنامه شهر آبیک و قیاس این شناسنامه و وضعیت فعلی، آبیک نیازمند یک نگاه ویژه از سوی مسئولین استان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی است.

  وی بیان کرد : آبیک شهر صنعتی مهاجر نشین با تراکم جمعیتی ۵۸ هزار نفری شهری با دارا بودن پتانسیل‌های بالقوه معادن معدنی ،قرار گرفتن در مسیر سه شاهراه مهم و حیاتی کشور ،آزاد راه تهران قزوین ،راه آهن بین الملی شرق ، غرب کشور و جاده بین الملی آبیک قزوین است.

  عضو شورای شهر آبیک در ادامه اضافه کرد: شهرستان آبیک با دو شهرک مدرن صنعتی کاسپین، قطب تولید پرورش طیور کشور بطوری که بیش از ۸ درصد تخم مرغ کشور و ۸۵ درصد تخم مرغ استان را تامین می‌کند.

  فیض الهی تصریح کرد: با بررسی و نگاهی گذار شاهد خواهید بود این شهر ممتاز ، دروازه ورودی استان به جهت نگاه متمایز مدیریتی مرکز استان برخلاف رشد و توسعه در حال متروک شدن است.

  وی با بیان اینکه شهروندان شهر آبیک کم توقع، مظلوم و قانع هستند، افزود: این شهر و مردمانش از وجود ابتدائی ترین حقوق اولیه داشتن آب ،هوا و امکانات محروم و بی نصیب هستند.

  عضو شورای اسلامی شهر آبیک ادامه داد: امروز این سوال مطرح است که با تمامی شرایط موجود و صحبت مسئولین امر سهم واقعی مردم شهر آبیک کجاست؟چرا این مردم ازحقوق اولیه یک انسان محروم هستند؟

  وی عنوان کرد: آلایندگی ۵ برابر استاندارد حد مجاز به واسطه فعالیت کارخانه سیمان ،وجود واحد های متعدد گاوداری دام و طیور، استقرار واحد های آلاینده استان البرز دراخرین نقطه مرز مشترک با شهر آبیک با فاصله یک کیلومتر از بازرترین مسائل مشکلات شهر آبیک است.
  وی در پایان خاطرنشان کرد: تا زمانی که یک نگاه ویژه و عزم جدی مسئولین استان و نمایندگان مجلس وجود نداشته باشد این مشکلات نه تنها از سر راه مردم این شهر برداشته نخواهد شد بلکه روز به روز بر حجم مشکلات افزوده خواهد شد.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 × = سی