گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۰/۴ - ۱۲:۳۱


  رئیس کل دادگستری استان قزوین:
  پرونده‌های ۱۰سال گذشته معارضان اراضی دولتی مجددا بررسی می‌شود رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: وی تاکید کرد: پرونده‌های بایگانی مرتبط با زمین و معارضان از ده سال گذشته تاکنون دوباره بررسی می‌شوند.

  به گزارش خبرنگار سیاسی نگاه آبیک، نورالله قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین صبح امروز(دوشنبه) در دیدار با حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان آبیک در دفتر امام جمعه آبیک اظهار کرد: در طول مدت ۲ ماه که در استان قزوین حضور دارم از حوزه‌ها و شهرستان‌های مختلف اطلاعاتی کسب کردیم.

  وی افزود: کار دستگاه قضا از پیشگیری شروع و تا صدور و اجرای حکم ادامه دارد و حوزه کاری دستگاه قضا فقط منوط بر دادگاه و دادسرا نیست بلکه در تمامی ادارت و سازمان‌ها حضور دارند.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین عنوان کرد: در دستگاه قضایی شهرستان آبیک در ۹ ماه سال جاری ۱۹ هزار و ۱۱۰ پرونده کیفری و حقوقی وارد شده است.

  قدرتی افزود: دادگستری شهرستان آبیک با ۱۳ نیروی قضایی مشغول فعالیت است، همچنین در کمیسیون‌ها، هیئت ها و شوراها در ادارات و سازمان‌ها عضو هستند.

  وی با بیان اینکه اگر همکاران قضایی نباشند کار ادارات قفل می‌شود، تصریح کرد: دستگاه قضایی به عنوان یک دستگاه خدمتگزار و حاکمیتی در کل دنیا از جایگاه خاصی برخوردار است.

  این مسئول اضافه کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران به فرموده امام خمینی(ره) اگر دستگاه قضا اصلاح شود تمامی بخش‌ها اصلاح خواهد شد و با قانونی که در اختیار دستگاه قضا قرار گرفته این دستگاه می‌تواند در  راستای پیگیری از وقوع جرم و برخود با هنجارشکنان عمل کند.

  وی اذعان کرد: دستگاه قضا از ظرفیت خود بخوبی استفاده نکرده است، دستگاه قضا برای موفقیت باید ضمن حفظ استقلال تعامل و همکاری خوبی با دیگر نهادها و سازمان‌ها داشته باشد.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین ابراز کرد: نهاد امامت جمعه باید در شهرستان ها تقویت شود و مسئولین نیز رهنمودهای این پدران معنوی را به گوش جان بخرند چرا که همه مدیران به دلیل جایگاه قدرت و مالی در معرض خطر هستند.

  وی تصریح کرد: نقاط ضعف و نقاط قوت دستگاه قضا گفته شود، تذکرات به معنای تضعیف دستگاه قضا نیست بلکه با رعایت مصلحت سبب تقویت عملکرد این دستگاه خواهد شد.

  قدرتی با اشاره به موضوع زمین در شهرستان آبیک عنوان کرد: متاسفانه در شهرستان آبیک  برخی افراد و اشخاص دست اندازی ها و تعارضاتی به اراضی دولتی داشتند و گاها توانستند آرای را نیز به نفع خود بگیرند.

  وی تاکید کرد: پرونده‌های بایگانی مرتبط با زمین و معارضان از ده سال گذشته تاکنون دوباره بررسی می‌شوند و اگر حقوق دولت  تضعیف شده باشد قطعا در اجرای تبصره ۳ ماده ۴۷۷ حقوق دولت پیگیری و برگردانده خواهد شد.

  رئیس کل دادگستری شهرستان آبیک در پایان اعلام کرد: خوشبختانه در دو ماه گذشته ۳۰ الی ۴۰ نفر از جمعیت زندانیان شهرستان آبیک کاهش پیدا کرده است.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت − = 0