گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۱۱:۱۲


  مدیر جهاد کشاورزی آبیک خبرداد:
  کشت مکانیزه گندم در بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی آبیک مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک تصریح کرد: از كل اراضي کشاورزی گندم صد در صد كشت شده بصورت مكانيزه ؛ ده هزار و ۳۸۰هكتار بصورت مكانيزه كامل و ۵ هزار و ۱۹۱ هكتار بصورت نیمه مكانيزه انجام شده است.

  بیژن لطفی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: در سال زراعی جاری ۱۵ هزار و ۵۷۱ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به زیر کشت گندم دیم رفته است.
  وی افزود : از این میزان اراضی کشاورزی ۱۴ هزارو ۱۷۱ هکتار به کشت گندم آبی و هزار و ۴۰۰ هکتار به کشت گندم دیم اختصاص یافت.
  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک تصریح کرد: از کل اراضی کشاورزی گندم صد در صد کشت شده بصورت مکانیزه ؛ ده هزار و ۳۸۰هکتار بصورت مکانیزه کامل و ۵ هزار و ۱۹۱ هکتار بصورت نیمه مکانیزه انجام شده است.
  لطفی اضافه کرد: ۲ هزار و۲۷۰ هکتار از مزارع گندم این شهرستان عملیات خاکورزی حفاظتی اجرا شده است .
  وی یاد آور شد : اقداماتی در جهت تسهیل کشت این محصول از قبیل تامین نهاده های مورد نیاز کشاورزان اعم از بذور اصلاح شده با عملکرد بالا، کودهای شیمیایی و ادوات کاشت انجام شده است .

  این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد : اقدامات ترویجی متعددی نیز در راستای مدیریت بهینه منابع و حرکت در مسیر اصلاح الگوی کشت یعنی کاهش سطح همراه با افزایش تولید به واسطه افزایش عملکرد در واحد سطح انجام شده که می توان به اجرای برنامه های آموزشی بهزارعی، احداث مزارع نمایشی و سایتهای الگویی اشاره کرد.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 + = چهارده