گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۰۹:۳۹


  سرپرست هلال احمر آبیک خبرداد
  برگزاری طرح پیمان در جهت پیشگیری از اعتیاد جوانان سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک گفت:طرح ملی پیمان  با هدف ارتقای سطح آگاهی نوجوانان و جوانان در باره اعتیاد و پیشگیری موثر از آن توسط واحد امور جوانان این جمعیت اجرا می‌شود.

  علیرضا جاهد، سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: باتوجه به تشکیل ستاد ساماندهی امور جوانان، جمعیت هلال احمر با نیروهای جوانی که در اختیار دارد، در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کند.

  وی با بیان اینکه یکی از حوزه‌های فعالیت جمعیت هلال احمر حوزه جوانان است، بیان کرد: جوانان در زمینه فرهنگی فعالیت دارند و همچنین در حوزه امداد به فعالیت‌های امداد و مباحث حمایتی می‌پردازند.

  سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک تصریح کرد: جمعیت هلال احمر نوجوانان علاقمند را از سن ۱۵ سالگی جذب و آموزش‌های لازم در حوزه‌های مختلف به آنان داده می‌شود و می توانند در حوزه‌های مختلف امدادی، فرهنگی و غیره فعالیت کنند و همچنین اعضا از سن  ۳۰ به بالا در حوزه‌های  داوطلبی نیز می‌توانند شرکت کنند.

  جاهد با اشاره به فعالیت‌های جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک  بیان کرد: برگزاری طرح اوقات فراغت، برگزاری طرح خادم، برگزاری جلسات آموزشی مهارت‌های زندگی برای جوانان، برگزاری جلسات آموزشی بیماری زنان برای بانوان، برگزاری جشن دختر به صورت استانی از جمله فعالیت‌های این سازمان بود که در سال جاری انجام شد‌

  وی افزود: همچنین برگزاری نشست‌های مختلفی با موضوعات متنوع برای اعضا ، برگزاری ایستگاه سلامت، برگزاری طرح جمعه های ایمانی، مانور ندز نیازمندان، برگزاری طرح پیمان، کمپین نه به اعتیاد و دیدار با خانواده شهدا از دیگر برنامه‌های این سازمان است.

  این مسئول در ادامه اضافه کرد: در راستای افزایش نشاط و تندرستی اعضا جمعیت هلال احمر سالن ورزشی را در اختیار جوانان قرار داده بودیم که متاسفانه به دلیل کمبود بودجه دیگر این سالن در اختیار جوانان ما نیست.

  وی یادآور شد: طی مکاتباتی با شورای شهر و اداره ورزش و جوانان شهرستان آبیک درصدد این هستیم که این مشکل حل شود و جوانان بتوانند از سالن ورزشی استفاده کنند.

  سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک با اشاره به برگزاری طرح پیمان عنوان کرد: در این طرح یکی از اعضا جهت آموزش در باب موادمخدر و پیشگیری به تهران اعزام و آموزش‌های لازم دیده شد.

  وی افزود: بعد از آموزش‌های لازم اعضا تیم‌های ۵ الی ۱۰ نفره تشکیل و آموزش عموم جامعه در موضوع مواد مخدر و پیشگیری می‌پردازند، طرح ملی پیمان (پیشگیری از اعتیاد در جهت تامین نشاط اجتماعی)  با هدف ارتقای سطح آگاهی نوجوانان و جوانان در باره اعتیاد و پیشگیری موثر از آن توسط واحد امور جوانان این جمعیت اجرا می‌شود.

  جاهد اضافه کرد: اعضا در این طرح با مفاهیمی همچون، آشنایی با انواع مواد اعتیاد آور، عوارض و پیامدهای مصرف مواد و شیوع شناسی مواد مخدر عوامل موثر بر اعتیاد- علائم و نشانه های اعتیاد باورهای غلط جوانان درباره مصرف مواد آشنا می شوند.

  وی تصریح کرد: این طرح به منظور تحقق اهداف والای جمعیت هلال احمر از جمله حمایت از زندگی و سلامت انسان ها توجه به ماموریت اصلی سازمان جوانان یعنی تربیت و آموزش جوانان و ارتقاء سطح دانش آنان جهت انجام فعالیت های بشردوستانه و امدادی درطول سال برگزار می شود.

  این مسئول افزود: در همین راستا کمپین نه به اعتیاد تشکیل شد که با حضور در مکان‌های عمومی شهر آموزش و آگاهی های لازم به مردم داده می‌شود.

  وی با اشاره به اجرای طرح ویزیت رایگان توسط جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک ابراز کرد: این طرح با همکاری مرکز بهداشت و سپاه ناحیه امام صادق(ع) در روستاهای محروم انجام و خدمات درمانی و بهداشتی به مردم ارائه می‌شود.

  سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک با اشاره به طرح دست های مهربان بیان کرد: این طرح در مهدکودک های شهرستان آبیک انجام و در این طرح اسباب بازی‌های سالم و نو که در مهاد کودک استفاده نمی‌شود جمع آوری و در بین کودکان نیازمند توزیع می‌شود.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: طرح خادم در روستای قشلاق به ۸۰ خانوار اجرا شده در این طرح آموزش‌های لازم را توجه به سرفصل‌های ضروری در ۸ مرحله به خانواده ها ارائه شده و در سال جدید یک هزار خانوار نیز سهمیه داریم که باید آموزش‌های این خانواده‌ها انجام گیرد.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − پنج = 4