گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ - ۰۸:۰۵


  رئیس جهاد کشاورزی آبیک خبرداد
  تولید سالیانه بیش از دو میلیون قطعه ماهی زینتی در آبیک مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت : سالیانه بطور متوسط دو ميليون و هشتصد هزار قطعه ماهي زينتي در استخر های پرورش ماهی این شهرستان توليد مي شود.

   بیژن لطفی، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک با اشاره به پتانسیل مناسب  شهرستان آبیک در تولید ماهیان زینتی اظهار کرد: شهرستان آبیک در سال گذشته  با تولید دو میلیون و هفتصد و نه هزار قطعه انواع ماهیان زینتی توانست رتبه و جایگاه مناسبی را در سطح استان و همچنین  اشتغال و کارآفرینی به خود اختصاص دهد.
  وی افزود:  در سال جاری با فعال شدن چندین کارگاه کوچک خانگی برای تولید ماهیان زینتی این میزان سطح تولید افزایش یابد.
   مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آبیک عنوان کرد: در حال حاضر ۱۲ کارگاه فعال پرورش ماهیان زینتی در این شهرستان فعالیت دارند که زمینه  اشتغال مستقیم برای ۲۸ نفر در منطقه فراهم شده است.
  لطفی اضافه کرد : به طور تقریبی به ازای هر ۱۰۰ هزار قطعه تولید ماهیان زینتی یک اشتغال مستقیم و یک اشتغال غیر مستقیم ایجاد می شود.
  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک در ادامه گفت : امروزه تکثیر و پرورش ماهیان زینتی  یکی از زمینه های مهم اشتغالزایی در مناطق روستایی و شهری می باشد که  سهم قابل توجهی از تولید ناخالص بخش کشاورزی در برخی از کشورها نتیجه تکثیر و پرورش و تجارت اینگونه آبزیان است.
  این مسئول با اشاره به اینکه تکثیر و پرورش ماهیان زینتی یکی از فعالیت هایی است که در منازل مسکونی نیز امکان پذیر است، خاطرنشان کرد:  ضمن نیاز به سرمایه و زمین اندک زمینه اشتغال جوانان و زنان روستایی را نیز فراهم می کند به طوری که در هر کارگاه کوچک پرورش ماهی زینتی دست کم دو نفر به صورت مستقیم و دو نفر بصورت غیر مستقیم مشغول به کار می شوند.
  انتهای پیام/
  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  سه + 2 =