گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ - ۱۱:۵۱


  مدیرکل بهزیستی قزوین مطرح کرد
  پیشنهاد بهزیستی به واحدهای تولیدی جهت اشتغال معلولان مدیر کل بهزیستی استان قزوین ضمن پیشنهاد برای اشتغال ۳۵ نفر از مددجویان اداره کل بهزیستی در این واحد تولیدی گفت: استفاده از افراد معلول در واحدهای تولیدی٬ علاوه بر حمایت از آنها موجب بروز استعدادهای این قشرمی شود.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، علیرضا وارثی مدیر کل بهزیستی استان ٬ صبح امروز(دوشنبه) با مدیر یکی از واحد تولیدی فعال در آبیک دیدار و گفتگو کرد.
  وی با اشاره به فعالیت معلولان در واحدهای تولیدی اظهار کرد: این امر در جهت حمایت از جامعه معلولان به عنوان انسان هایی توانا و نیز ایجاد فضایی همدلانه در حمایت از معلولان همچنین ترغیب دیگر واحدهای تولیدی در گزینش معلولان به عنوان کادر این واحدها است.
  مدیر کل بهزیستی استان قزوین در این دیدار ضمن پیشنهاد برای اشتغال ۳۵ نفر از مددجویان اداره کل بهزیستی در این واحد تولیدی گفتاستفاده از افراد معلول در کادر اداری و خط تولید واحدهای تولیدی٬ علاوه بر حمایت از آنها موجب بروز استعدادهای این قشر و بالا رفتن عزت و اعتماد به نفس این افراد می شود.
  این مسئول بیان کرد: همچنین حمایت از افراد معلول موجب افزون نعمت ها و رحمت الهی در آن فضا شده و موجب رونق کسب و کار نیز می شود همچنان که همیشه این امر مشهود و محسوس بوده است.
  وارثی افزود: اداره کل بهزیستی استان قزوین تا کنون ۹۹ هزار نفر مددجو شامل معلولان٬ زنان سرپرست خانوار و معتادان را تحت پوشش قرار داده که خدمات رسانی به این مددجویان در قالب ۵ معاونت انجام میشود.
  وی با اشاره به آسیب های اجتماعی عنوان کرد: در حال حاضر خانواده با معظل آسیب های اجتماعی مواجه هستند که این آسیب ها در قالب انواع رفتارها همه اعضای خانواده به خصوص جوانان و نوجوانان را در معرض خطر قرار می دهد.
  مدیر کل بهزیستی استان قزوین مطرح کرد: از عمده ترین دلایل آسیب های اجتماعی٬ معظل بیکاری است و وجود واحدهای تولیدی و جذب جوانان در این واحدها بهترین راه برای برخورد با پدیده اجتماعی بیکاری و بالطبع سایر آسیب های اجتماعی است.
  وارثی در پایان خاطرنشان کرد: حمایت از معلولان در واقع یک مسئولیت اجتماعی است و در این راه٬ بهزیستی به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیازهای این قشر از جامعه باشد بلکه این امر حمایت همه جانبه مردم را می طلبد.
  انتهای پیام/
  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × شش = 18