گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ - ۰۷:۰۹


  استاندار قزوین تاکید کرد
  استفاده از ظرفیت خیرین سلامت برای تکمیل بیمارستان شهدا آبیک/ تسریع در تجهیز و تکمیل بیمارستان استاندار قزوین تاکید کرد: با توجه به نیاز مردم و موقعیت آبیک باید هرچه سریعتر بیمارستان 64 تختخوابی این شهر تکمیل و تجهیز شود.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، مرحوم حسن سمائیان از خیران آبیک بسیار تمایل داشت تا بیمارستانی را در این شهرستان احداث کند که به دلایلی موفق به این کار نشد اما همسر و پسر این مرحوم برای اینکه به وصیت شفاهی وی عمل کنند، پیگیر احداث پروژه الحاقی در بیمارستان دولتی ۳۲ تخت‌خوابی شهدای آبیک شدند.۴۰۰ متر مربع زمین برای احداث پروژه الحاقی به وراث مرحوم سمائیان اختصاص داده می‌شود که در چهار طبقه یعنی یک‌ هزار و ۶۰۰ متر مربع این بیمارستان را احداث کنند.

  خیر تعهد کرده بود با ۱۵ میلیارد ریال اعتبار، ۱۸ ماه پروژه را احداث و تحویل دهد به شرطی که تجهیز و نیروی انسانی همزمان با تکمیل پروژه صورت گیرد و شهرداری نیز مجوز و پروانه ساخت و دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین نیز نقشه را تهیه ‌کنند که طی چند سال در این زمینه پیشرفتی صورت نگرفته است.

  بهره‌گیری از ظرفیت خیران در تجهیز بیمارستان شهدا آبیک 
  عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین شب گذشته(یکشنبه) در دیدار با سرپرست فرمانداری آبیک و جمعی از دست اندرکاران ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی این شهر اظهار کرد: این بیمارستان مصوبه وزارت بهداشت برای احداث را از سال‌های قبل دارد و باید بدون هیچ نگرانی در تجهیز و بهره‌برداری از آن اقدام کرد.

  وی افزود: در سال های گذشته برای ساخت این بیمارستان در شهرستان آبیک اقدام شده و بدون رعایت استانداردهای لازم این طرح را نیمه کاره گذاشته شده است.

  استاندار قزوین بیان کرد: ما متعهد هستیم این بیمارستان را به بهره برداری برسانیم و باید خیر این طرح، بدون هیچ نگرانی و دغدغه ای برای اتمام آن اقدام کند.

  زاهدی تاکید کرد: باید هرچه سریع تر استانداردها و نقشه های لازم برای شروع پروژه تهیه شوند و می توان با بهره‌گیری از ظرفیت خیران دیگر برای تکمیل زودتر آن اقدام کرد.

  تجهیز بخش‌های الحاقی بیمارستان شهدا آبیک 

  منوچهر مهرام،رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز در این نشست تشریح کرد: سال ها قبل ساختمانی به نام بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهدا در آبیک افتتاح شده بود و چون استاندارها، تجهیزات، امکانات و فضای لازم را نداشت جلوی ادامه کار آن گرفته شد.

  وی افزود: به دلیل توقعات ایجاد شده میان مردم برای ایجاد امکانات و تجهیزات لازم در این بیمارستان اقدام کردیم و با خیر برای راه اندازی و تجهیز بخش های الحاقی به عنوان بیمارستان ۶۴ تختخوابی آبیک وارد عمل شده ایم‌.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود:در صورت احداث بخش‌های  الحاقی این بیمارستان، دانشگاه علوم پزشکی قزوین تجهیز آن را تعهد می کند تا هرچه سریعتر شاهد بهره برداری از این طرح باشیم.

  این مسئول اضافه کرد: در فاز اول برای احداث بخش های الحاقی این بیمارستان با ۶۴ تخت در ۲هزار متر مربع با بخش خصوصی و خیران توافق کرده ایم و تنها تجهیز و تامین نیروی انسانی این بیمارستان را پذیرفته ایم.

  مهرام ادامه داد:تمامی استاندارد های ساخت بیمارستان در این طرح باید رعایت شود درغیر این صورت وزارت بهداشت آن را تایید نخواهد کرد.

  وی افزود: نمی خواهیم فضای اضافی در این طرح احداث شود، چون نگهداری از آن دشوار است و تنها رعایت استانداردهای حداقلی براساس بیمارستان ۶۴ تختخوابی مد نظر ماست.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در پایان خاطرنشان کرد : می توان در آینده برای توسعه این بیمارستان و انتقال برخی از بخش های آن اقدام کرد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 × = سی پنج