گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ - ۱۰:۱۶


  مدیرکل کمیته امدادقزوین:
  بیش از ۱۳۰۰خانواده مددجوی قزوینی از پوشش کمیته امداد خارج شدند مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) قزوین گفت: در سال جاری یک هزار و 371 خانوار مددجو با اجرای برنامه های توانمند سازی از چرخه حمایتی کمیته امداد استان خارج شدند.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، مجید مومنی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین در بازدید از کمیته امداد شهرستان آبیک اظهار کرد: توانمندسازی فکری، فرهنگی و اقتصادی محرومان رویکرد اساسی کمیته امداد امام خمینی برای محرومیت زدایی است.

  وی افزود: خانوار مددجو باید در نهایت به استقلال فرهنگی و معیشتی دست یابد و بتواند بدون نیاز به کمک دیگران زندگی خویش را مدیریت کند.

  مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین عنوان کرد: با اجرای برنامه های توانمند سازی در ابعاد مختلف ، از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۳۷۱ خانوار مددجو از چرخه حمایتی کمیته امداد استان قزوین خارج شدند.

  این مسئول با بیان اینکه اعتماد مردم سرمایه عظیم کمیته امداد است، تصریح کرد: کمک‌های مردمی اهدایی برای محرومان و همچنین زلزله زدگان کرمانشاه نشان می‌دهد که مردم به این نهاد اعتماد کامل دارند.

  مومنی اضافه کرد: اعتماد مردم سرمایه‌ای است که باید حفظ شود و این سرمایه را با استفاده از تجربه گذشته و افزایش مشارکت مردم ارتقا خواهیم داد تا بسترهای خدمتی جدید را برای نیازمندان فراهم کنیم.

  وی با اشاره به تعهد کمیته امداد قزوین برای ساخت ۲۰۰ واحد مسکن مددجویی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اعلام کرد: براساس براوردهای انجام شده هزینه ساخت هر واحد مسکونی ۵۰۰ میلیون ریال است که ۱۰۰میلیون ریال آن از طریق کمک‌های مردمی و خیران تامین خواهد شد.

  این مسئول اضافه کرد: ساخت ۲۰واحد سهمیه شهرستان آبیک است که کمیته امداد امام خمینی شهرستان آبیک باید کارسازی آن را با کمک خیرین و مردم نوع دوست شهرستان آبیک انجام دهد.

  مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین تصریح کرد: در استان قزوین ۴۵ هزار نفر پوشش خدمات کمیته امداد قرار دارند و همچنین ۴۰‌ هزار نفر نیز به صورت موردی از سوی این نهاد حمایت می شوند .

  مومنی در پایان یادآور شد: در شهرستان آبیک ۲ هزار ۲۵۷ نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی این شهرستان هستند که از میانگین استانی پایین است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت + 2 =