گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ - ۱۵:۰۸


  رئيس موسسه آموزش عالي بصير مطرح کرد:
  افزایش ارتباط صنایع با دانشگاه/توانمند‌سازی دانشجویان با برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی رئيس موسسه آموزش عالي بصير آبیک با تأکيد بر اينکه برگزاري دوره‌هاي مهارت آموزي که با استقبال خوبي از دانشجويان روبه رو شده است، اضافه کرد: در برخي از رشته‌ها با تعامل با واحدهاي صنعتی و تولیدی اشتغال برای دانشجویان ايجاد شده است.

  به گزارش خبرنگار علم و فناوری نگاه آبیک، قاسم انصاری رنانی رئیس موسسه آموزش عالی بصیر آبیک در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: موسسه آموزش عالی بصیر به صورت غیردولتی و غیر انتفاعی اداره و زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری وزارت علوم فعالیت دارد.

  وی افزود: با توجه به کاهش تعداد دانشجو تمامی دانشگاه‌ها با کمبود دانشجو روبه رو هستند خوشبختانه دانشگاه بصیر با استقبال خوب دانشجویان بومی روبه رو است.

  رئیس موسسه آموزش عالی بصیر آبیک عنوان کرد: در حال حاضر موسسه آموزش عالی بصیر ۱۶۱۹ دانشجو مشغول تحصیل هستند که از این میزان یک چهارم دانشجویان بومی هستند.

  انصازی با بیان اینکه در گذشته تعداد دانشجویان بومی کمتری در دانشگاه بصیر آبیک تحصیل می‌کردند، اضافه کرد: افزایش تعداد دانشجویان بومی در دانشگاه نشان دهنده مقبولیت دانشگاه در بیندانشجویان بومی است.

  وی عنوان کرد: هم اکنون در دانشگاه بصیر ۱۱۶ استاد در ۳۳ رشته مقطع و ۵ رشته در کارشناسی ارشد با ظرفیت کامل فعالیت دارند.

  رئیس موسسه آموزش عالی بصیر آبیک تصریح کرد: دانشجو زمینه اصلی و سرمایه اصلی دانشگاه و مراکز علمی است اگر احترام دانشجو در چهارچوب قوانین دانشگاه حفظ شود، دانشجو ارزش خود را در دانشگاه حس می‌کند.

  عضو هیئت علمی دانشگاه بصیر با اشاره به اینکه تعامل صحیح با دانشجو در دانشگاه بصیر حاصل شده است،ابراز کرد: کیفیت تدریس یکی از نکات مهم و کلیدی است که با انتخاب اساتید و هیئت علمی مناسب در راستای کیفیت آموزش دانشجو انحام می‌گیرد‌.

  انصاری با تأکید بر اینکه دانشگاه بصیر سال گذشته در بین ۲۳ موسسه آموزش عالی در استان قزوین در بین ۴ رتبه رتبه برتر استان قرار گرفت، تصریح کرد: این دانشگاه با مراوده با سایر دانشگاه‌ها و با شرکت در جلسات مشترک در استان قزوین و آبیک برای ارتقا سطح علمی تلاش می‌کند.

  وی با بیان اینکه تمامی رشته‌های فنی در آزمایشگاه‌ها از بهترین ابزار استفاده شده است و با سطح موجود در دانشگاه‌های ایران قابل مقایسه است، گفت: خدماتی که برای دانشجو در راستای افزایش سطح علمی داریم ایحاد یک واحد علمی‌ست که تا به امروز چندین اختراع به اسم دانشجویان این دانشگاه به ثبت رسیده است.

  انصاری با تأکید بر اینکه برگزاری دوره‌های مهارت آموزی که با استقبال خوبی از دانشجویان روبه رو شده است، اضافه کرد: در برخی از رشته‌ها با تعامل با واحدهای صنعتی و تولیدی کارآفرینی ایجاد شده است.

  وی عنوان کرد: بعضی از رشته‌ها اساسا به صنایع در ارتباط هستند و با بازدید دانشجویان از واحدهای صنعتی در پی ایجاد تجربه عینی در بین دانشجویان هستیم.

  این مسؤول با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها توان ایجاد اشتغال برای دانشجویان را ندارد افزود: چند کار انجام داده‌ایم که تا حدودی موثر بوده است و تعدادی از دانشجویان که شایستگی خوبی داشتند از طریق اساتید جذب بازار کار شده‌اند و تعدادی از دانشجویان با رتبه‌های خو‌ب به واحدهای صنعتی دعوت شده‌اند.

  وی با بیان اینکه دانشجو به عنوان یک سرمایه باید بیش از این مورد توجه قرار بگیرد، یادآور شد: دانشگاه در این راستا وظایف سنگینی دارد و باید دانشجویان را طوری بار بیاورد که ارزش ورود به صنایع و واحدها را برای اشتغال داشته باشند.

  انصاری متذکر شد: دانشگاه محلی برای مهارت آموزی نیست اگر چه ما آزمایشگاه‌هایی داریم که فرد باید به صورت حضوری با ابزار کار کند ولی برای مهارت آموزی دانشگاه نیاز به فضای بهتری در این راستا است که از عهده دانشگاه ایجاد این محیط خارج است.

  رییس دانشگاه بصیر آبیک با اشاره به حمایت‌های مالی دانشگاه به دانشجویان بیان کرد: برای ۵۰ درصد دانشجویان وام یک ساله قرار دادیم که از این طریق هم دانشجویانی که توان مالی ندارند کمک می‌شود و هم دیگر دانشجویان از این کمک مالی بهره مند می‌شوند، همچنین تخفیفاتی نیز برای دانشجویان نیازمند برنامه ریزی شده است.

  وی در پایان با اشاره به هزینه سنگین بیمه تامین اجتماعی اظهار کرد:این دانشگاه از سال ۸۴ در آبیک شروع به کار کرد و در سال ۱۳۹۴ از سوی بیمه تامین اجتماعی تمامی دفاتر برای ۱۰سال گذشته بررسی شد و هزینه زیادی برای این موسسه تعیین شد و ما تقاضا کردیم بر اساس ابلاغیه معاون اول مبنی بر بخشودگی ۱۰ سال گذشته انجام شود که متاسفانه نشدو  این در حالی است که این مورد تنها برای این موسسه صورت گرفته بود و برای سایر موسسات این موضوع پیگیری و اجرا نشده است که خواستار همراهی و مساعدت مسئولان عالی شهرستان و تامین اجتماعی هستیم.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − شش = 2