گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ۱۴:۱۲


  استاندار قزوین:
  پروژه انتقال آب سد طالقان سرعت می‌گیرد/ رفع مشکلات طرح انتقال آب با آستان قدس رضوی استاندار قزوین با بیان اینکه اراضی محل انجام پروژه متعلق به آستان قدس رضوی است، بیان کرد: با معاونت املاک آستان قدس جلسه ای در خصوص رفع موضوع وقفی بودن اراضی مورد نیاز برای انتقال لوله های آب این پروژه برگزار خواهد شد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در بازدید از پروژه خط انتقال آب سد طالقان به قزوین در جمع خبرنگاران با اشاره به تامین آب شرب شهرها و روستاهای استان قزوین اظهار کرد: طرح انتقال آب سد طالقان به شهرهای استان قزوین پس از  سال‌ها با پیگیری‌های مسئولین و نمایندگان مردم محقق شده است.

  وی با بیان اینکه  با تکمیل این طرح آب شرب ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستا تامین خواهد شد، افزود: پروژه انتقال آب از سد طالقان به شهرهای و روستاهای استان قزوین آغاز شده و ظرف مدت ۳۲ ماه وارد فاز بهره‌برداری خواهد شد.

  استاندار قزوین عنوان کرد: برای این پروژه بالغ بر ۶۳۰ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است که ۱۳۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و ۵۰۰ میلیارد تومان با کمک دولت تامین خواهد شد.

  زاهدی افزود: اجرای تصفیه خانه این طرح با ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار توسط بخش خصوصی آغاز شده و هم اکنون در مرحله تجهیز کارگاه و تسطیح زمین است.

  وی با بیان اینکه اراضی محل انجام پروژه متعلق به آستان قدس رضوی است، بیان کرد: با معاونت املاک آستان قدس جلسه ای در خصوص رفع موضوع وقفی بودن اراضی مورد نیاز برای انتقال لوله های آب این پروژه برگزار خواهد شد.

  این مسئول اضافه کرد: با تعامل و هماهنگی انجام شده در صدد حل مشکلات پیش آمده هستیم تا روند اجرای پروژه سرعت گیرد.

  استاندار قزوین با اشاره به تامین اعتبار پروژه عنوان کرد: برای تامین منابع مالی این طرح توسط دولت و بخش خصوصی اقدام شده است و برای پیشرفت سریعتر پروژه باید از طریق صندوق توسعه ملی اقدام کنیم.

  لازم به ذکر است، استاندار قزوین به همراه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی و شهرستانی از محل احداث تصفیه خانه و اجرای خط انتقال آب سد طالقان به قزوین بازدید کردند.


  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  3 + یک =