گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ۱۳:۲۲


  استاندار قزوین از پروژه انتقال آب سد طالقان بازدید کرد استاندار قزوین به همراه جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی از طرح انتقال آب سد طالقان به شهر و روستاهای استان قزوین بازدید کرد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، سید محمد حسینی سرپرست فرمانداری آبیک، علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری، حمید پویا مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین، داود محمدی و بهمن طاهرخانی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز از روند اجرای پروژه انتقال آب شرب از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان قزوین بازدید کردند.

  حمید پویا، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین در حاشیه این بازدید اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح تامین آب شرب سالم و بهداشتی برای ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستای استان قزوین است.

  وی با بیان اینکه این طرح پس از سال‌ها پیگیری نمایندگان، مسئولین استانی و مردم محقق شده است، افزود: با اجرای این طرح بالغ بر ۸۰ درصد از جمعیت استان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.

  مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قزوین با اشاره به مراکز جمعیتی تحت پوشش تشریح کرد: ۹ شهر و ۹۰ روستا محدوده آبیک تا اقبالیه و ۵ شهر  و ۱۰۴ روستا محدوده شهرستان تاکستان تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

  پویا افزود: یک میلیون ۴۲۰ هزار نفر در ناحیه شهری و ۲۱۰ هزار نفر در ناحیه روستایی جمعیت تحت پوشش این پروژه هستند.

  این مسئول با اشاره به مشخصات طرح عنوان کرد: این خط انتقال به طول ۱۲۱ کیلومتر از حوضچه مقسم آب تهران تا مخازن شهر تاکستان با لوله های چدنی نشکن با سایز ۱۶۰۰ تا ۲۵۰ میلیمتری ساخته می شود.
  وی افزود: دو واحد مخزن به ظرفیت ۲۰ هزارمترمکعب، تصفیه خانه آب شرب با ظرفیت ۳ مترمکعب در ثانیه، سیستم کنترل و تله متری، ۳۰۰ واحد حوضچه شیرآلات و احداث دو پا بتنی از دیگر مشخصات این طرح است.

  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین با اشاره به ساخت تصفیه خانه اعلام کرد: جهت ساخت تصفیه خانه این طرح تاکنون ۳ هکتار محوطه سازی و ۱۵ هزار متر مکعب خاکبرداری انجام شده است.

  لازم به ذکر است؛ استاندار قزوین، نمایندگان استان، مسئولین استانی و شهرستانی از تمام مراحل پروژه بازدید و در جریان روند انجام پروژه قرار گرفتند.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 2 = سه