گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ۱۲:۰۸


  مدیرکل کمیته امداد قزوین خبرداد:
  ساخت ۲۰ واحد مسکونی توسط کمیته امداد آبیک در مناطق زلزله زده مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: ساخت ۲۰واحد سهمیه شهرستان آبیک است که کمیته امداد امام خمینی شهرستان آبیک باید کارسازی آن را با کمک خیرین و مردم نوع دوست شهرستان آبیک انجام دهد.

  مجید مومنی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک با اشاره به اهمیت توجه به محرمان و مستضعفان اظهار کرد: ۲۲ روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران کمیته امداد حضرت امام شکل گرفت و این امر نشان دهنده اهمیت زیاد امام خمینی (ره) و انقلاب به محرومین و مستضعفان است.

  وی افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) همواره از ابتدای انقلاب تاکنون در راستای کمک به محرومان و مستضعفان تلاش می‌کند و این امر را سرلوحه اهداف خود قرار داده است.

  این مسئول با اشاره به زلزله اخیر در استان کرمانشاه بیان کرد: مردم اعتماد خوبی به نهادها و دستگاه‌ها انقلابی داشتند و کمک‌های خوبی نیز به صورت خودجوش از طرف مردم جمع آوری شد.
  وی افزود: تاکنون ۵۰ مرتبه کمک‌های مردمی در قالب ماشین‌های سنگین تریلی و کامیون به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شده است.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین در ادامه اعلام کرد: ارزش این محموله‌های ارسال انسان دوستانه ۳۵ میلیارد ریال برآورد شده است که از این میزان ۱۱۰ میلیون تومان به صورت نقدی جمع آوری شده است.
  مومنی تشریح کرد:کمیته امداد کل استان قزوین به عنوان یکی از هفت استان معین زلزله زدگان غرب کشور در نظر گرفته شده است و در مناطق زلزله زده غرب کشور کمیته امداد حضرت امام با دو دستگاه مستقیما در حال کار است.
  وی افزود: یکی از این دستگاه ها بسیج سازندگی است که هم اکنون در دو روستای زلزله زده مشغول به کار خاکبرداری هستند و همچنین شروع به ساخت منازل مسکونی در این دو روستا در دست اقدام است.
  این مسئول عنوان کرد: به صورت میانگین ۵۰ میلیون تومان برای هر مسکن در نظر گرفته شده است که ۴۰ میلیون تومان وام از طریق کمیته امداد حضرت امام و ۱۰میلیون نیز از طرف خیرین تامین اعتبار می‌شود.
  وی اضافه کرد: ساخت ۲۰واحد سهمیه شهرستان آبیک است که کمیته امداد امام خمینی شهرستان آبیک باید کارسازی آن را با کمک خیرین و مردم نوع دوست شهرستان آبیک انجام دهد.

  مدیرکل امداد امام خمینی(ره) استان قزوین با بیان اینکه بعد از زلزله نجات افراد قطعا مهم است، ابراز کرد: اقدامات لازم برای اسکان موقت زلزله زدگان انجام شده است اما با توجه به فصل سرما اسکان دائمی زلزله زدگان باید در اولویت قرار بگیرد.

  وی عنوان کرد: در استان قزوین ۲۱ هزار ۶۹۳ خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی هستند که ۶۳ درصد از این خانوارها با سرپرست زن هستند که ۸۰ درصد از این خانوارها سرپرست فوت کرده است.

  این مسئول اضافه کرد: خوشبختانه با توجه به جمعیت شهرستان آبیک و جمعیت تحت پوشش کمیته امداد وضعیت در این شهرستان مطلوب است.

  مومنی در پایان خاطرنشان کرد: در شهرستان آبیک ۲ هزار ۲۵۷ نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی این شهرستان هستند که از میانگین استانی پایین است.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 − شش =