گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۹/۷ - ۱۱:۴۱


  فرمانده سپاه آبیک:
  حلقه‌های صالحین جوانان را در برابر معضلات اجتماعی واکسینه می‌کند/پرداخت ۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زا فرمانده سپاه ناحیه امام صادق ع شهرستان آبیک گفت: طی سه سال گذشته سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی بیش از ۶ میلیارد تومان وام اشتغال خانگی و عمومی پرداخت کرده است.

  مسلم لطفی زاده، فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک با اشاره به فعالیت‌های مختلف بسیج در این شهرستان اظهار کرد: مجموعه بسیج در شهرستان آبیک با حضور مرشور نوجوانان و جوانان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، نظامی، امنیتی و دیگر عرصه‌ها فعالیت می‌کند.

  وی افزود: در شهرستان آبیک بیش از ۵ گردان دفاعی و امنیتی فعالیت دارد از جمله گردان الی بیت المقدس، گردان امام حسین و گردان دفاعی امیرالمومنین که این گردان‌ها در حوزه‌های مختلف نقش ایفا می‌کنند.

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) اضافه کرد: این گردان‌ها هماهنگ با دیگر نهادهای انتظامی، نظامی و اطلاعاتی آمادگی خوبی برای دفاع همه جانبه از مرزهای جغرافیایی کشور و همچنین حضور در محور مقاومت دارند.

  لطفی زاده با اشاره به حضور بسیج در عرصه سازندگی اظهار کرد:طی سه سال گذشته سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی بیش از ۶ میلیارد تومان وام اشتغال خانگی و عمومی پرداخت کرده است.

  وی افزود: برای محرومیت زدایی در مناطق محروم نیز در قالب اردوهای جهادی و کاروان خدمت بسیج خدمات خوبی به صورت خدمت رسانی و فعالیت‌های فرهنگی به مردم مناطق محروم ارائه داده است.

  این مسئول اضافه کرد: خوشبختانه جوانان با داشتن روحیه قوی خدمت کردن به مردم در مناطق محروم خدمات خوبی صورت گرفته و اگر مدیران در وسط میدان باشند قطعا خدمات بهتری انجام خواهد گرفت.

  وی با اشاره به برنامه‌های تربیتی بسیج عنوان کرد: برنامه‌های تربیتی بسیج در قالب حلقات صالحین ارائه می‌شود و این برنامه‌ها و جلسات صالحین به جوانان و نوجوانان ما کمک خواهد کرد در فضای پرهیاهوی اجتماعی در جامعه تحت تربیت دینی قرار بگیرند.

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) افزود: طبق نظر دانشمندان جوانان امروز بحران هویت دچار شده‌اند و ناهنجاری های اجتماعی مختلفی شکل گرفته است بسیج با تشکیل جلسات صالحین به دنبال واکسینه کردن جوانان از خطرات اجتماعی است.

  اجرای طرح جواد الائمه در مجلات آبیک 

  وی با اشاره به فعالیت‌های بسیج در موضوعات اجتماعی بیان کرد: جمع آوری اطلاعات دقیق و میدانی از معضلات اجتماعی مانند طلاق، اعتیاد و دیگر معضلات اجتماعی از دیگر فعالیت‌های بسیج در حوزه اجتماعی است که این معضلات اولویت بندی می شود و برای حل این معضلات برنامه ریزی لازم انجام می‌شود.

  لطفی زاده با اشاره به طرح جواد الائمه ابراز کرد: این طرح برای کاهش معضلات اجتماعی در ۲ محله از شهر به صورت پایلوت اجرا خواهد شد و از مسئولین خواهشمندیم در اجرای این طرح کمک‌های لازم را انجام دهند.

  وی گفت: برای اوقات فراغت و ورزش نوجوانان و جوانان سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک ۸ سالن ورزشی در شهرستان احداث کرده است که ۳ سالن به بهره برداری رسیده است و در آینده با حمایت مسئولین مابقی سالن‌ها نیز به بهره برداری برسد.

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) با اشاره به کمک‌های مردمی به زلزله زدگان استان کرمانشاه اظهار کرد: تاکنون ۲۳ دستگاه کامیون کمک‌های مردمی به مناطق زلزله زده ارسال شده است و همچنین ۵۰میلیون تومان کمک نقدی جمع شده است.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: اسکان موقت ۲روستا در مناطق زلزله زده بر عهده استان قزوین است، لذا خواهشمندیم هماهنگ شده مدیران از ظرفیت‌های نهادهای خود برای کمک به ارسال کانکس به این مناطق استفاده کنند.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  7 × = شصت سه