گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۹/۱ - ۰۸:۲۴


  مدیر جهاد کشاورزی آبیک :
  عملیات مبارزه با علف‌های هرز در مزارع کلزا آبیک انجام شد مدیر جهاد کشاورزی آبیک گفت: تا كنون در ۲ هزار و ۱۰۰ هكتار از مزارع كلزا، عمليات مبارزه با علفهاي هرز انجام شده است .

  بیژن لطفی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد:  در سال زراعی جاری ۲هزار و ۸۷۳ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت کلزا اختصاص یافته که ضمن ردیابی کارشناسان شبکه پایش و بازدید از مزارع کلزا و توصیه فنی کارشناسان تا کنون در ۲ هزار و ۱۰۰  هکتار از مزارع کلزا، عملیات مبارزه با علفهای هرز انجام شده است .

  وی گفت: مبارزه با علفهای هرز از عملیات مهم زراعی در کشت کلزا محسوب می شود چرا که  رقابت علفهای هرز با محصول اصلی در جذب رطوبت، مواد غذایی ، اشغال فضا و  عدم انجام عملیات فوق منجر به خسارت کمی و کیفی می شود.

  لطفی با تاکید بر تاثیر آموزش های ترویجی در بهبود عملکرد این محصول استراتژیک خاطر نشان کرد :  با هماهنگی اداره ترویج، زراعت و حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی ، کارشناسان پهنه در مراکز تابعه همواره نسبت به بازدید و رصد مزارع و ارائه توصیه های فنی و آموزشهای لازم در مراحل مختلف رشد این محصول اقدام می کنند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  چهار − = 2