گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۸/۸ - ۰۸:۰۴


  رئیس جهاد کشاورزی آبیک عنوان کرد
  عملیات مبارزه غیر شیمیایی در سطح ۵۰ هکتار از مزارع گوجه فرنگی آبیک مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت : در راستاي توليد محصول سالم و كاهش مصرف سموم، عمليات مبارزه غير شيميايي در سطح ۵۰ هكتار از مزارع گوجه فرنگي اين شهرستان انجام شد.

  بیژن لطفی، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد:در سال زراعی جاری  ۱۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت گندم رفته است .

  وی افزود: از این میزان اراضی کشاورزی بیش از حدود ۶۵ هزار تن گندم توسط گندمکاران این شهرستان برداشت شود .

  به گفته ی این مقام مسئول ؛  در سال جاری  ۵۸ هزارتن گندم بصورت تضمینی از کشاورزان این شهرستان خریداری خواهد شد .

  لطفی عنوان کرد : در راستای مدیریت بهینه منابع، سیاستهای این مدیریت طبق روال دوسال گذشته حرکت در مسیر اصلاح الگوی کشت یعنی کاهش سطح همراه با افزایش تولید به واسطه افزایش عملکرد در واحد سطح را در برنامه دارد .

  وی اضافه کرد : همچنین این مدیریت ضمن تامین نهاده های مورد نیاز تاکنون بیش از ۵۷ تن بذرگواهی شده گندم در بین کشاورزان توزیع نموده که  این روند تا پایان دوره کاشت توسط عوامل خصوصی و تعاونی ادامه دارد.

  این مسئول خاطر نشان کرد : با توجه با افزایش ظرفیت سیلوهای این شهرستان در سال جاری بسیاری از مشکلات خرید گندم  از کشاورزان مرتفع شده  که امیدواریم عملیات احداث و تکمیل سیلوهای جدید نیز تا زمان برداشت این محصول پایان یابد.

  رئیس جهادکشاورزی شهرستان آبیک بیان کرد: همچنین عملیات رها سازی زنبور های پارازیت کننده، بمنظور کنترل و مبارزه با آفت شب پره مینوز و کرم هلیوتیس در مزارع گوجه فرنگی اجرا شد .

  وی در پایان یادآور شد : این روش به لحاظ هزینه و  عدم استفاده از سموم شیمیایی نسبت به روشهای دیگرکنترل و مبارزه از مزیت بیشتری برخوردار است.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × 6 = هجده