گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۸/۳ - ۱۲:۱۹


  رئیس جهاد کشاورزی آبیک خبرداد:
  اختصاص بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به کشت کلزا مدیر جهادکشاورزی شهرستان آبیک از پایان عملیات کشت کلزا در ۲ هزارو ۸۷۳ هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان در سال زراعی جاری خبر داد .

  بیزن لطفی، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد:  : با توجه به مناسب بودن شرایط اقلیمی و کشت ارقام مناسب  پیش بینی می شود:  حدود ۲۸  هزار تن محصول چغندر قند از این میزان سطح زیر کشت برداشت شود.

  وی گفت : از این میزان سطح زیر کشت چغندر قند در اراضی کشاورزی این شهرستان ؛ ۷ هکتار  بصورت سیستم آبیاری تیپ انجام شده است.

  این مسئول افزود : با توجه به اتخاذ تدابیر مناسب توسط کارخانه قند قزوین امیدواریم روند تحویل و خرید این محصول بموقع  انجام  و موجبات رضایت کشاورزان فراهم شود.
  لطفی  از پایان عملیات کشت کلزا در ۲ هزارو ۸۷۳ هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان در سال زراعی جاری خبر داد .

  وی افزود : این میزان سطح زیر کشت کلزا در سال جاری نسبت به  سال گذشته  ۵۰ درصد افزایش داشته است. حدود ۸۲ درصد از کشت کلزا در اراضی کشاورزی این شهرستان بصورت مکانیزه کامل انجام شده است .

  این مسئول با بیان اینکه شهرستان آبیک رتبه نخست  تولید کلزا در سطح استان را دارد .عنوان کرد: : ۶۳۴ بهره بردار به کشت کلزا در این شهرستان فعالیت دارند .

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک به تنوع ارقام کشت شده این محصول در مزارع کشاورزی اشاره کرد و گفت : از مجموع ۱۷هزار و ۶۰۰ کیلوگرم بذور توزیعی در بین بهره برداران ۵۱ درصد متعلق به ارقام OP اپی  و ۴۹ درصد  به ۱۶ رقم از انواع ارقام هیبرید فرانسوی و آلمانی است .

  لطفی ؛ پیگیری و تلاش کارشناسان واحدهای تخصصی و همچنین کارشناسان  پهنه در مراکز خدمات جهاد کشاورزی ، برگزاری جلسات توجیهی متعدد، ایجاد مزارع نمایشی و سایتهای الگویی در زمینه کشت ارقام هیبرید در سال گذشته و برگزاری کارگاه های آموزشی را از مهمترین اقدامات در راستای تشویق و ترغیب کشاورزان کلزا کار برای کشت این محصول ذکر کرد .

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت + = 13