گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۸/۱ - ۰۸:۴۴


  رئیس جهاد کشاورزی آبیک عنوان کرد
  اختصاص ۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای مشاغل خانگی در آبیک مدیر جهادکشاورزی شهرستان آبیک از تخصيص ۲ ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه براي راه اندازي مشاغل خانگي در این شهرستان خبر داد.

  بیژن لطفی، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد:  در سال جاری ۱۰ مورد مجوز مشاغل خانگی در این شهرستان صادر شده  که در همین راستا  ۲۰۰ میلیون تومان  تسهیلات قرض الحسنه به این امر  اختصاص یافته است .

   

  وی گفت : این میزان تسهیلات در راستای مجوز ها ی مشاغل خانگی  با عاملیت بانک های تجارت، صادرات و ملی تخصیص یافته  که  با هماهنگی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک ، واحد های واجد شرایط جهت اخذ تسهیلات به بانک های مربوطه معرفی می شوند.

  لطفی  تصریح کرد : مجوزهای صادره در زمینه فعالیت های پرورش گاو شیری، گوساله پرواری، پرورش قارچ، زنبور عسل، بسته بندی حبوبات، تولید و بسته بندی ترشی جات، بره و بز پرواری، بسته بندی و فرآوری میوه های خشک و گلخانه های کوچک روستایی بوده است.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک  با بیان اینکه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای اشتغالزایی و درآمد  محسوب می شود، عنوان کرد: انجام این نوع کسب و کارها  در واحد مسکونی مزایای بسیاری برای شاغلان از جمله ایجاد توازن مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال زنان، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن یا اجاره ملک تجاری یا کارگاه، هزینه رفت و آمد، به کارگیری اعضای خانواده و ایجاد زمینه های اشتغال خانوادگی دارد .

  این مسئول خاطر نشان کرد : صدور برخی از مجوزهای فعالیت مشاغل خانگی در حوزه کشاورزی  باید با  دریافت مجوزهای لازم از دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان  باشد .

  وی در پایان یادآور شد:  این تسهیلات به افرادی تعلق می گیرد که دارای شرایط خاص از جمله عدم اشتغال، نداشتن بیمه و سرپرست خانواده باشند.

  انتهای پیام

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  دو + 6 =