گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۷/۲۸ - ۰۱:۰۱


  مدیر جهادکشاورزی آبیک اعلام کرد
  تولید ۱۴۰ تن ماهی قزل آلا در آبیک مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک پیش بینی کرد : در سال جاری ۱۴۰ تن ماهی قزل آلای رنگین کمان در استخرهای پرورش ماهی این شهرستان تولید شود .

  بیژن لطفی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد : در سال جاری حدود ۲۰۰ هزار قطعه بچه ماهی سردآبی در ۱۰ استخر دومنظوره ذخیره آب کشاورزی رها سازی شده است  که پیش بینی می شود به این میزان تولید برسیم .

  وی گفت : با توجه به مساعد شدن هوا از لحاظ دمایی و افزایش نسبی قیمت خرید ماهی از پرورش دهندگان، برداشت ماهیان سردآبی از نوع قزل آلای رنگین کمانی در شهرستان آبیک آغاز شده است .

  لطفی اضافه کرد : عمده ترین فعالیت پرورش ماهی در سطح این شهرستان مربوط به استخرهای ذخیره آب کشاورزی است که با توجه به نزدیک بودن پایان فصل کشاورزی و خاموش شدن چاه های آب کشاورزی، برداشت و صید ماهی قزل آلای رنگین کمان از این استخرها آغاز  و پیش بینی می شود تا پایان آبان ماه ادامه یابد.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک با اشاره به اهمیت آبزیان در سبد غذایی شهروندان تصریح کرد : استفاده از روش های نوین هوادهی، افزایش تراکم در واحد سطح، بکارگیری توصیه های کارشناسی توسط پرورش دهندگان و تعامل کارشناسان و آبزی پروران از جمله مهمترین عوامل تولید موفق ماهی قزل آلا در سال جاری در این شهرستان بوده است.

  وی بازار عرضه فروش ماهی های پرورشی این استخرها را سطح  استان و بازارهای استان البرز و تهران ذکر کرد.

  لطفی عنوان کرد : یک دوره تخصصی تئوری و عملی پرورش ماهی قزل آلا در استخرهای ذخیره آب کشاورزی پیش از شروع فصل پرورش در این شهرستان برگزار شد که مورد استقبال پرورش دهندگان ماهی قرار گرفت که این امر موجب توسعه پرورش ماهی قزل آلا در استخرهای ذخیره آب کشاورزی  در سال جاری شده است.

  وی در پایان تاکیدکرد : آموزش و ترغیب پرورش دهندگان به مجهز کردن استخرهای پرورش ماهی به تجهیزات نوین  مهمترین هدف و رویکرد این مدیریت است که اجرای آن  ؛ اقتصادی کردن فعالیت های شیلاتی ، مکانیزه کردن استخرهای پرورش ماهی و استفاده از فناوری های جدید را به دنبال دارد .

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 1 = هفت