گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۱۱:۱۴


  رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبیک:
  روحانیت در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش محوری دارند رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک بیان کرد: در موضوع  آسیب‌های اجتماعی مبلغین و روحانیون باید در صدد راهکارهای باشند تا این آسیب‌ها کاهش یابد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، حجت الاسلام محمد صادق جانمحمدی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک پیش از ظهر امروز(شنبه) در مجمع روحانیون شهرستان آبیک که در سالن اجتماعات فرمانداری آبیک برگزار شد، اظهار کرد: روحانیون و مبلغین در کاهش آسیب‌های اجتماعی تاثیر زیادی دارند.

  وی با بیان اینکه مردم به روحانیون اعتماد دارند، افزود: روحانیون و مبلغین هدایت دینی مردم را برعهده دارند و مردم نیز بیشترین الگوگیری و تاثیرپذیری را از این قشر دارند.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک بیان کرد: در موضوع  آسیب‌های اجتماعی مبلغین و روحانیون باید در صدد راهکارهای باشند تا این آسیب‌ها کاهش یابد.

  جانمحمدی با اشاره به شناسایی آسیب‌های اجتماعی در شهرستان آبیک عنوان کرد: طی بررسی‌های صورت گرفته در بین هیات مذهبی، تکایا، تشکل‌های مذهبی و مساجد، مردم آبیک با توجه به فعالیت  بیش از حد در فضای مجازی و انحرافات دینی متاسفانه  در اطلاع از احکام شرعی ضعیف هستند.

  وی با بیان اینکه احکام شرعی اساس کاهش آسیب‌های اجتماعی است، افزود: اگر مردم احکام زیبا، مستدل و منطقی شیعه را بفهمند قطعا دیگر دچار انحرافات نمی‌شوند و آسیب‌های دیگر تولید نمی‌شود.

  این مسئول تصریح کرد: طلاق یکی دیگر از آسیب‌های  اجتماعی است  که متاسفانه سلامت خانواده‌های ما را تهدید می کند نقش روحیانون در کاهش آمار طلاق باید مشخص شود.

  وی افزود: همچنین نزاع های خیابانی،دافزایش استفاده از مواد مخدر در جوانان از بیشترین آسیب‌های اجتماعی در جامعه است که امروزه شاهد آن هستیم.

  جانمحمدی  ابراز کرد: عدم حضور جوانان در مساجد سبب مبتلا شدن جوانان به انواع آسیب‌ها در اجتماع می‌شود که لازم است مبلغین و روحانیون در جهت جذب جوانان به ویژه نوجوانان تلاش ویژه ای داشته باشند.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود مبلغ و روحانی در شهرستان آبیک مبلغین در ماه محرم علاوه بر اقامه نماز در ادارات، مدارس و مساجد امرخطیر تبلیغ و اطلاع رسانی در عرصه دینی  به نحو شایسته انجام دادند.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 − چهار =