گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۷/۲۷ - ۰۸:۲۹


  مدیر جهاد کشاورزی آبیک:
  ۵۹ هزار کیلوگرم عسل در زنبورستان‌های آبیک تولید می‌شود مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت: سالانه 59 هزار و 307 کیلوگرم عسل در زنبورستان‌های این شهرستان تولید می‌شود.

  بیژن لطفی، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: سالانه ۵۹ هزار و ۳۰۷ کیلوگرم عسل در زنبورستان‌های این شهرستان تولید می‌شود.

  وی افزود: بر اساس  آخرین سرشماری انجام شده در سال گذشته؛ ۱۱ هزار و ۲۳۹ کلنی زنبور عسل، ۵۹ هزار و ۳۰۷ کیلوگرم عسل و یک هزار و ۱۱۴ کیلوگرم موم در این شهرستان تولید می‌شود.
  به گفته وی؛  ۱۵۳ نفر زنبوردار اعم از بومی و مهاجر در امر تولید عسل در این شهرستان فعالیت دارند.
  لطفی تصریح کرد: همزمان با آغاز سرشماری زنبورستان‌های کل کشور، آمارگیری از کلنی‌های زنبور عسل در سال جاری در این شهرستان  نیز آغاز شده که به مدت پنج روز توسط کارشناسان مروج پهنه انجام می‌شود.

  وی عنوان کرد: در این سرشماری همه کندوهای زنبور عسل آمارگیری و اطلاعاتی از قبیل تعداد کندوها، میزان تولید عسل، سایر فرآورده‌های زنبور عسل، کاهش یا افزایش تولید، اطلاعات فنی و بهره‌برداران  ثبت می‌شود.

  این مسئول از زنبورداران و بهره‌برداران این شهرستان خواست در طول مدت اجرای طرح سرشماری، تعامل و همکاری را با مأموران سرشماری داشته باشند و از نقل و انتقال کندوها در داخل و خارج استان خودداری کنند.

  انتهای پیام

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  پنج + = 10