گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ - ۱۲:۵۶


  کارشناس بهداشت آبیک تاکید کرد
  ممنوعیت فروش موادغذایی به صورت فله‌ای توسط دستفروشان کارشناس شبکه بهداشت آبیک از ممنوعیت فروش مواد غذایی فاسدشدنی به صورت فله‌ای توسط دستفروشان خبرداد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، رضا اسدی مسئول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک ظهر امروز(چهارشنبه) در جلسه کارگروه سلامت که در سالن جلسات فرمانداری آبیک برگزار شد، اظهار کرد: در بازار روزهای شهر آبیک ۳۵ فروشنده به فروش مواد غذایی به صورت فله‌ای مشغول هستند.

  وی افزود: برخی از مواد غذایی مانند لبنیات و دیگر مواد غذایی فاسدشدنی و همچنین آلودگی‌های هوایی نباید به هیچ عنوان در بازار روزها و یا توسط دستفروشان عرضه شود.‌

  کارشناس شبکه بهداشت آبیک اضافه کرد: برخی مواد غذایی مانند ماکارانی فله‌ای، رنگ غذا، آب میوه، آبغوره و لوازم بهداشتی و آرایشی غیر مجاز در بازار روزهای شهر آبیک به فروش می‌رسد.

  اسدی تصریح کرد: ۱۰ دستفروش مواد غذایی ناسالم و غیر بهداشتی در سطح شهر آبیک شناسایی شده‌اند که به دلیل نداشتن مشخصات و محل سکونت این افراد امکان معرفی آنها به دادگاه وجود ندارد.

  وی عنوان کرد: دستفروشان سطح شهر و همچنین افرادی که به فروشندگی در بازارهای روز شهرستان مشغول هستند توسط شهرداری ساماندهی و شناسنامه دار شوند تا شبکه بهداشت بتواند بر فعالیت و فروش موادغذایی توسط این افراد نظارت داشته باشد.

  کارشناس شبکه بهداشت آبیک افزود: بازیدهای مشترکی باید توسط شهرداری و شبکه بهداشت از بازارهای روز و دستفرشان در طی سال به صورت مستمر انجام شود، با یکبار بازدید مشکلی حل نمی‌شود.

  وی اضافه کرد: همچنین آموزش و دستورالعملی جهت فروش مواد غذایی به دستفروشان داده شود که این افراد بدانند مجاز به فروش چه مواد غذایی هستند.

  این مسیول با اشاره به دستفرشانی که درکنار مدارس اقدام به فروش موادغذایی می‌کنند، عنوان کرد:  مواد غذایی که به رنگ غذا آغشته هستند کاملا خاصیت سرطان زایی دارند اما متاسفانه چون تحت نظر شبکه بهداشت نیستند این شبکه امکان جمع‌آوری چنین دستفروشانی را ندارد.

  اسدی تاکید کرد: لازم است شهرداری در چنین مواردی فوراً وارد عمل شود و از سطح شهر جمع آوری شوند.

  وی گفت: طی بازرسی‌های انجام شده شبکه بهداشت از مدارس در برخی از مدارس مواد خوراکی ناسالم مانند چیپس، پفک، نوشابه و فلافل به فروش می‌رسد.

  کارشناس شبکه بهداشت آبیک در پایان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به ویژه مدیران مدارس باید بر فروشندگان مواد غذایی در مدارس نظارت کامل داشته باشند و از فروش مواد غذایی غیرمجاز و ناسالم جلوگیری کنند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × نُه = 9