گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۱۳:۱۸


  سرپرست فرمانداری آبیک:
  آفت امروز در ادارات تشکیل جلسات بدون نتیجه ملموس است سرپرست فرمانداری آبیک گفت: آفت امروز در ادارات و نهادهای مختلف تشکیل جلسات به صورت شکلی است و خروجی قابل قبول و ملموسی مشاهده نمی‌شود.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک، سید محمد حسینی سرپرست فرمانداری آبیک ظهر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک که در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد، اظهار کرد: به جهت اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی حضور روسای دستگاه‌های فرهنگی در جلسات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان الزامی است.

  وی افزود: آفت امروز در ادارات و نهادهای مختلف تشکیل جلسات به صورت شکلی است و خروجی قابل قبول و ملموسی مشاهده نمی‌شود.

  سرپرست فرمانداری آبیک بیان کرد: حضور مدیران و مسئولین در جلسات فقط نباید به منزله رفع تکلیف باشد، بلکه نتیجه قابل قبولی از جلسات باید حاصل شود.

  حسینی با اشاره  به وظایف دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک تاکید کرد: دبیر انجمن دستورالعمل‌ ، نحوه تشکیل و ساختار انجمن را برای اعضای  ارسال کند تا اعضا از جزئیات و اهمیت موضوع  همچنین وظایف خود آگاه شوند.
   

  وی تصریح کرد: امروزه جامعه ما با بیماری سرانه پایین مطالعه و کتابخوانی مواجه است در حالی که موفقیت برخی جوامع از کتاب نشات گرفته است.

  این مسئول ابراز کرد: با همکاری بخشداران و دهیاران فرهنگ کتابخوانی در روستاها نهادینه و ترویج شود.

  وی تاکید کرد: نباید منتظر ماند مردم به کتابخانه‌ها بیایند، بلکه  میتوان مردم را با ایده‌های مختلف به سمت کتابخانه سوق تا مطالعه کتاب در جامعه روان شود.

  حسینی عنوان کرد: تلاش مسئولان شهرستان در حوزه کتاب و کتابخوانی باید ملموس باشد و کم‌ کاری‌ها را در این زمینه پذیرفته نیست.

  سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک اظهار کرد: ایستگاه مطالعه در در ادارات شهرستان آبیک راه اندازی شود و  تمام مدیران ملزم به نصب قفسه کتاب در ادارات هستند.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان  نقش به سزایی در ترویج فرهنگ کتابخوانی دارند تا به جایگاه قابل قبولی در این زمینه در شهرستان آبیک برسیم.
  انتهای پیام

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 − چهار =