گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۷/۶ - ۱۳:۳۶


  نماینده ولی فقیه در استان:
  یکی از اهداف شهدا “صدور دین” است/شهدا دست مظلومان غیرمسلمان را گرفتند آیت‌الله عابدینی در یادواره شهدای روستای مورآباد از توابع شهرستان آبیک گفت: پیامبر اکرم(ص) فرمود اگر مسلمانی دغدغه حل مشکلات مسلمانان و مظلومان را نداشته باشد، مسلمان نیست و شهدا هم همین معنا را دنبال کردند و دست مظلومان مسلمان و غیر مسلمان را گرفتند.

  به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر نگاه آبیک،آیت‌الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین  باحضور در روستای مورآباد از توابع بخش بشاریات شهرستان آبیک  در یادواره شهدای این روستا با اشاره به مراسم تشییع باشکوه شهید مدافع حرم محسن حججی گفت: دست های شهید حججی مانند دست حضرت ابوالفضل (ع) و سر ایشان مانند امام حسین (ع) قطع شد و مانند مولای خود مظلومانه به شهادت رسید.

   

  نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تاکید کرد: شهدای ما هدف داشتند و این راه مقدس را با اختیار انتخاب کردند و آگاهی، بیداری و اراده برای دست‌یابی به جایگاه والای شهادت داشتند.

   

  امام جمعه قزوین بیان کرد: یکی از اصلی ترین اهداف شهدا، «دعوت به عبادت و بندگی خداوند» بود که همان هدف خلقت انسان محسوب می‌شود.

   

   

  وی خاطرنشان کرد: شهدا، ما را با بندگی خدا آشنا کردند و این مهم، هدف پیغمبران (ع) بود و خدا می‌فرماید پیغمبران را فرستادیم تا مردم را به سوی عبادت و بندگی خدا هدایت کنند.

   

  عابدینی هدف دیگر شهدا را «دعوت به عدالت و مبارزه با ظلم» عنوان کرد و گفت: در این راستا خدا می‌فرماید ما پیغمبران را فرستادیم و کتاب نازل کردیم تا مردم برای عدالت و قسط به پا خیزند.

   

  نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تشریح کرد: مبارزه با ظلم هدف همه شهدا بوده؛ چرا که سرور همه شهدا امام حسین (ع) فرمود مگر نمی‌بینید که به حق عمل نمی‌شود و مردم به باطل افتاده‌اند؟ من این زندگی را نمی‌توانم تحمل کنم و شهادت در راه خدا را می‌خواهم و امروز مصادیق ظلم‌ها را در سوریه، یمن و میانمار و برخی دیگر از کشورهای منطقه مشاهده می‌کنیم.

   

   

  امام جمعه قزوین هدف دیگر شهدا را «امر به معروف و نهی از منکر» دانست و خاطرنشان کرد:  اباعبدالله‌الحسین (ع) می‌گویند من برای این منظور و اصلاح امور جدم قیام کردم.

   

  وی گفت: خداوند در قرآن فرموده دشمنان شما باید در شما ناراحتی و خشم ببینند و می‌فرماید آنها که از شما عصبانی و ناراحت می‌شوند به آنها بگویید از عصبانیت بمیرید.

   

  وی در ادامه هدف دیگر شهدا را «صدور دین»  بیان کرد و گفت: ما نیز باید پیرو هدف آنها باشیم و اگر توان حرکت و پیروی از اهداف آنها را نداریم نباید حرف آنها را دگرگون معرفی کنیم.

   

   

   

  نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تصریح کرد: امام خمینی (ره) فرمود ما انقلاب را صادر می‌کنیم و شهدا هم همین معنا را دنبال کردند و با رشادت‌های آنها کشورهایی نظیر عراق، لبنان و سوریه امنیت نسبی پیدا کردند و اجازه ندادند ظلم بر کشورهای اسلامی تحمیل شود.

  امام جمعه قزوین «حمایت از مسلمانان جهان» را هدف دیگر شهدا برشمرد و گفت: پیغمبر (ص) فرمود اگر مسلمانی دغدغه حل مشکلات مسلمانان و مظلومان را نداشته باشد، مسلمان نیست و شهدا هم همین معنا را دنبال کردند و دست مظلومان مسلمان و غیر مسلمان را گرفتند.

   

  وی خاطرنشان کرد: شهدا «زمینه سازان ظهور» هستند و بزرگترین اتفاق عالم همان ظهور امام زمان (عج) است و انبیاء و ائمه نیز تحقق ظهور را زمینه سازی کرده‌اند و خداوند وعده داده است که آینده جهان، آینده برافراشته شدن پرچم حق و نابودی ظلم است.

   

  در پایان این مراسم  آیت‌الله عابدینی از خانواده دو شهید روستای مورآباد، شهید علی صالحی و شهید عبدالله صالحی، تجلیل و قدردانی کرد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − سه = 1