گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۷/۴ - ۰۹:۵۰


  مدیر جهاد کشاورزی آبیک :
  کشت کلزا در بیش از هزار هکتار از اراضی کشاورزی آبیک انجام شد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت : با فرارسیدن زمان کشت محصولات پائیزه، عملیات كشت محصول كلزا در هزارو۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان انجام و تا پایان فصل کشت ادامه خواهد داشت .

  بیژن لطفی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد:  سطح ابلاغی شده برای کشت کلزا به شهرستان آبیک   ۴هزار و ۵۰۰ هکتار است که  درحال حاضر ۲ هزار و ۹۵۰ هکتار عقد قرارداد انجام شده است .

  وی افزود : از مجموع بذور توزیعی در بین بهره برداران کلزا کار ؛  ۵۱ درصد به ارقام اپی  OP  و ۴۹ درصد به ۱۶ رقم دیگر شامل انواع ارقام هیبرید فرانسوی و آلمانی اختصاص دارد .

  لطفی  با اشاره به سیاست های حمایتی سازمان جهاد کشاورزی از کلزاکاران تصریح کرد : خرید تضمینی، توزیع نهاده های یارانه ای از جمله بذر، کود و پرداخت تسهیلات حدود۲۸ میلیون ریال برای هر هکتار از جمله سیاست های حمایتی جهادکشاورزی برای ترغیب و تشویق کشاورزان به کشت این محصول استراتژیک است .

  وی اضافه کرد :  اجرای سیاست های خوداتکایی و کاهش وابستگی به واردات دانه های روغنی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

  رئیس جهادکشاورزی شهرستان آبیک عنوان کرد : شهرستان آبیک  پتانسیل مستعد و مناسبی برای کشت  محصول کلزا دارد بطوریکه در سال زراعی گذشته با تولید ۴۲ درصد از کلزا در استان توانست  مقام نخست تولید این محصول را به خود اختصاص دهد .

  این  مسئول در پایان یاد آور شد :  در سال جاری نیز باتلاش  مراکز خدمات جهاد کشاورزی ؛ نشست های بسیاری  با کشاورزان روستاهای مختلف در پهنه های تولیدی بمنظور آگاهی کشاورزان از مزایای کشت کلزا برگزار شد.

  انتهای پیام

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  7 − چهار =