گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۷/۲ - ۱۶:۰۷


  مدیر کل ارشاد استان قزوین:
  ضعف دانش فرهنگی و کمبود نیرو از مشکلات اداره کل ارشاد است مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: علی رغم بنیه ضعیف نیروی کار در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین همکاران از دانش کافی برخوردار نیستند.

  به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر نگاه آبیک، اکبر اسکندری نژاد مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ظهر امروز(یکشنبه) در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک که در فرهنگسرای باران برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین اظهار کرد:  یاد و خاطره رزمندگان، ایثارگران و شهدا را در هفته دفاع مقدس گرامی می‌داریم.

  وی بیان کرد: اگر زحمات ۴۰ ساله فرهنگی بعد از انقلاب تورق کنیم مشاهده می‌کنیم که هنوز باید برای فرهنگ کارهای بسیاری شود.

  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان قزوین افزود: اگر فرهنگ ما اصلاح شود قطعاً سیاست ، اقتصاد و سایر شئون اجتماعی نیز اصلاح خواهد شد.

  اسکندری نژاد تصریح کرد: دغدغه‌ای که همواره در جامعه وجود دارد این است که مرجعیت فرهنگی کشور در کجا تعریف شده است؟ سوال سختی است که پاسخ مدونی ندارد.

  وی افزود: همه افراد جامعه وظیفه رسالت دارند در کنار دستگاه‌های متولی فرهنگ این مهم را به انجام برسانند.

  این مسئول در ادامه اضافه کرد: متاسفانه تمام توقعات در حیطه انجام فعالیت‌های فرهنگی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است در صورتی که منابع کمتری در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد از تمامی ادارات اجرایی قرار دارد.

  وی خطاب به ریاست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک ابراز کرد: اخلاق محوری باید سرآمد تمامی فعالیت‌های فرهنگی قرار گیرد چرا که اخلاق مداری به یک مدیر شخصیت و هویت فرهنگی می‌بخشد.

  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان قزوین افزود: مقصود تمام فعالیت‌های فرهنگی رسیدن به اخلاق حسنه و اسلامی است.

  وی اضافه کرد: با سایر نهادها به ویژه نهادهای فرهنگی و شاخص شمردن امام جمعه شهرستان آبیک را اولویت کار خود قرار دهند و همواره از پشتیبانی معنوی امام جمعه در فعالیت‌های خود استفاده  کنند.

  اسکندری نژاد عنوان کرد: از شتابزدگی و اقدامات عجولانه خودداری کنند و همواره سعه صدر و دوراندیشی را پیشه برنامه‌های خود قرار دهند.

  وی با بیان اینکه انگیزه و دلبستگی به فرهنگ در اولویت شخصیت ریاست جدید این اداره باید باشد، افزود: از بزرگان اهل فرهنگ مشورت بگیرید و اقتدارگرایی را در کار باید باشد و با قوت کار را پیگیری کنید.

  این مسئول با بیان اینکه روابط به جای ضوابط یکی از آسیب‌های است که متوجه نظام جمهوری اسلامی ایران شده ، تاکید کرد: حذف نظام ارتباطی  را در دستور کار خود قرار دهید.

  وی بیان کرد: متاسفانه با مطالعات در ۲۰ ماهه گذشته از فعالیت در این نهاد متوجه شدم  علی رغم بنیه ضعیف نیروی کار در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین همکاران از دانش کافی برخوردار نیستند.

  مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: آموزش را سرلوحه اقدامات اولیه خود قرار دهید و طی یک برنامه مدون و منظم همکاران به جایگاه متعارف برسانند.

  وی در پایان یادآور شد: نگاه و عملکرد سیاسی در مسائل فرهنگی به شدت نفی می‌شود و اگر فرهنگ با سیاست آغشته شود مقاصد فرهنگی دچار آسیب می‌شوند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت − 6 =