گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۶/۲۳ - ۱۱:۰۶


  کارشناس شبکه بهداشت آبیک:
  ۶ مرکز غیر مجاز بهداشتی و درمانی در آبیک پلمپ شد کارشناس نظارت بر درمان شهرستان آبیک از پلمپ ۶ مرکز غیر مجاز بهداشتی و درمانی در شهرستان آبیک خبرداد.

  زهرا جهانشاهلو، کارشناس نظارت بر درمان شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک با اشاره به فعالیت مراکز درمانی و بهداشتی غیر مجاز اظهار کرد: ۴۱ گزارش از سال ۹۰ تا سال۹۶  به دادگستری ارسال شده که شامل ۹ مرکز دندانسازی غیر مجاز، ۳ مرکز حجامت غیر مجاز و یک مرکز ماساژ غیر مجاز در شهرستان آبیک بود.

  وی افزود: ۱۰ مورد دادنامه از طرف دادگستری برای شبکه بهداشت ودرمان ارسال شده که برای این مراکز ۳ مورد منع تعقیب و مابقی مشمول جریمه نقدی شدند.

  کارشناس نظارت بر درمان شهرستان آبیک تصریح کرد: در بازدیدهای که از این مراکز انجام شده وضعیت بهداشتی بسیار نامناسب و غیر بهداشتی بود و تمامی این مراکز در خانه فعالیت می‌کردند.

  جهانشاهلو بیان کرد: طبق پرونده‌های موجود و با همکاری دادگستری و دادستانی شهرستان آبیک لیست تمامی مراکز غیر مجاز بهداشتی و درمانی دوباره تهیه و به مراجع قضایی معرفی شد.

  وی افزود: با دستور دادستان مقرر شد تمامی این  ۹ واحد دندانسازی ، ۲ واحد مرکز حجامت و یک مرکز ماساژ غیر مجاز پلمپ شوند تا به وضعیت آن‌ها رسیدگی شود.

  کارشناس نظارت بر درمان شهرستان آبیک عنوان کرد: از ۹ مراکز دندانسازی غیر مجاز، ۵ مرکز  پلمپ شد و ۴واحد دیگر قبل از پلمپ فعالیت خود را متوقف و مکان فعالیت خود را تعطیل کرده بودند.

  وی با بیان اینکه مرکز غیر مجاز ماساژ فعالیت خود را تعطیل کرده است، افزود: همچنین یک واحد حجامت غیر مجاز نیز در این راستا پلمپ شد و یک واحد حجامت دیگر نیز توسط دادستانی توقیف اموال شد.

  جهانشاهلو در پایان خاطرنشان کرد: تمامی مراکز غیر مجاز می‌توانند بیماری‌های ویروسی و دیگر بیماری‌های خطرناک را به مراجعه کنندگان انتقال دهند از مردم خواهشمندیم برای درمان به این مراکز مراجعه نکنند و در صورت تخلف مراکز درمانی به شبکه بهداشت ودرمان گزارش دهند.

  انتهای پیام

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت − = 3