گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۶/۰۴/۴ - ۰۹:۲۵


  رئیس جهاد کشاورزی آبیک خبرداد:
  تخصیص ۷۴میلیارد ریال اعتبار بلاعوض برای اجرای سیستم آبیاری نوین در آبیک رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت: 74میلیارد ریال اعتبار بلاعوض برای اجرای سیستم آبیاری نوین در اراضی کشاورزی آبیک تخصیص یافت.

  بیژن لطفی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی نگاه آبیک اظهار کرد: در راستای سفر هیات دولت به استان قزوین ۷۴میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال اعتبار بلاعوض برای اجرای سیستم آبیاری تحت فشار به شهرستان آبیک تخصیص داده شد.
  وی افزود : این میزان اعتبار برای اجرای سامانه های نوین آبیاری در سطح یک هزار و ۳۴۷ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در قالب ۹ طرح به تصویب رسیده است .
  رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آبیک تشریح کرد : این طرح ها که شامل ۳ طرح خرد و ۶ طرح تجمیع آبیاری تحت فشار می باشد، نیمی از اعتبار آنها معادل ۷۴ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال تخصیص یافته و در دست اقدام است و عملیات اجرایی آن آغاز شده است .
  لطفی در پایان یادآور شد:با توجه به بحران آب و لزوم حفظ ذخایر و منابع آبی، باید راهکارهای مناسبی برای مصرف بهینه آب بکارگیری کرد که می توان به لوله گذاری جهت انتقال آب، اجرای سامانه های نوین های آبیاری تحت فشار و کم فشار اشاره کرد.
  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  پنج − 4 =